Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / GİZLİ MEZARI BULMAK İÇİN AKIN EDİYORLAR!

GİZLİ MEZARI BULMAK İÇİN AKIN EDİYORLAR!

Dünyanın önde gelen teknoloji markası Apple’ın kurucusu Steve Jobs’ın yaşam öyküsünü anlatan film, gişelerde hayal kırıklığı yarattı. ABD’de geçtiğimiz hafta gösterime giren filmin gişe hasılatı beklentilerin altında kaldı.
Yapımcılar filmin başarısızlığının şokunu yaşarken, hayranları Steve Jobs’ın mezarının tam yerini bulabilmek için kıyasıya bir mücadele veriyor. ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Silikon Vadisi kapsamında yer alan Alta Mesa Anıt Parkı’nda kendisine ait bir mezar taşı bulunan Jobs’ın tam olarak nereye gömüldüğü ise bilinmiyor. Teknoloji dünyasının seyrini değiştiren en önemli kişilerden biri sayılan Jobs’ın fanatik hayranları ise mezarı bulabilmek için Çin, Endonezya, Brezilya, Fransa, Rusya ve diğer pek çok ülkeden anıt parka akın ediyor.
ANI DEFTERİ BİLE AÇILDI
Parkın yöneticisi, ’Son zamanlarda mezarı bulacağı iddiasıyla çok fazla insan geliyor. Hepsine başarılar diliyorum’ ifadelerinde bulunuyor. Ziyaretçi akınına uğrayan anıt parkının yönetimi, Jobs hayranları için bir defter dahi oluşturmuş.

GİZLİ KALMASINI AİLESİ İSTEDİ
Ailesinin talebi nedeniyle gömüldüğü nokta dünya kamuoyundan gizli tutulan teknoloji dâhisinin mezarıyla ilgili birçok iddia mevcut. 2013’te Walter Isaacson’un yazdığı Steve Jobs biyografisinde Jobs’ın mezarının bir meyve ağacının yanında olduğu öne sürülürken, bazıları ise mezarın çevresinde Apple’ın simgesi olan elma işaretini arıyor. Örneğin İtalya’daki bir haber sitesinin muhabiri yanında yarısı yenmiş bir elma bulunan mezarın Jobs’ın olduğunu iddia etmiş, ancak söz konusu yerin yaklaşık olarak aynı tarihlerde hayatını kaybeden bir kadına ait olduğu ortaya çıkmıştı.
Kaynak : Sabahsteve_jobsin_gizli_mezarini_bulmak_icin_akin_var_1446028205_8533