Cuma , 20 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / APPLE IPAD PRO TÜRKİYE FİYATI BELLİ OLDU

APPLE IPAD PRO TÜRKİYE FİYATI BELLİ OLDU

apple_ipad_pro_turkiye_fiyatlari_belli_oldu_1447147894_9383Apple, her zaman yüksek bir fiyat politikası benimsese ve ülkemizde de ürünleri oldukça yüksek fiyattan satılsa bile bu sefer çitayı daha da yükseltmeyi başarıyor. Yeni nesil iPad Pro’ların Türkiye fiyatlarına bakarsak, yeni iPad bir bilgisayar kadar pahalı satışa sunulacak.

Apple geçtiğimiz Eylül ayında tanıtılan yeni nesil tableti iPad Pro’nun 11 Kasım itibariyle çevrimiçi mağazasında satışa sunulacağını doğruladı.

iPad Pro bu tarihten bir hafta sonra ise Apple mağazalarında tüketicilere sunulacak. Tabletin yanında aynı zamanda stylus kalem Apple Pencil ve Apple’ın yeni akıllı klavyesi Smart Keyboard da satın alınabilecek.

12.9 inç retina ekrana sahip olan iPad Pro’nun kalbinde, 64 bit masaüstü sınıfı mimariye sahip üçüncü nesil yeni yonga seti A9X bulunuyor. Cihaz gümüş, altın ve uzay grisi olmak üzere üç renk seçeneğiyle sunulacak.

Apple daha önce iPad Pro’nun 32GB Wi-Fi modelinin ABD’de 799 dolar, 4G’li 128GB kapasiteli versiyonunun ise 1.079 dolara satılacağını doğrulamıştı. Ayrıca Wi-Fi ve hücresel bağlantıyı destekleyen 949 dolarlık fiyat etiketine sahip bir 32GB’lık model de bulunuyor.

Cihazın Türkiye fiyatları ise, tahmin edildiği gibi bir hayli yüksek olacak. 32 GB’lık Wi-Fi modeli, yani başlangıç modeli 2.999 TL’lik fiyat etiketiyle satışa sunulacak. En üst model olan 128 GB’lık Wi-Fi + 4G modelin fiyatı ise,4.099 TL olacak.

Kaynak : CHIP