Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / GÜNDOĞDU’DAN SERT AÇIKLAMA!

GÜNDOĞDU’DAN SERT AÇIKLAMA!

Metin Gündoğdu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu hedef alarak “Zalim Başbakan” şeklinde açıklamalarda bulunan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında “İki kardeş halkı düşman etmeye çalışan Selahattin Demirtaş o kirli ağzı ile 78 milyonun Başbakanı’na hakaret edemez” dedi.
Demirtaş’ın da dokunulmazlığı kaldırılmalı

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu: “Selahattin Demirtaş, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na olmadık sözler ederek, seviyesiz ithamlarda bulundu. Demirtaş, o kirli ağzı ile bu ülkenin seçimle göreve gelmiş olan Başbakanı’na bu sözleri edemez. Ağza alınmayacak ithamlarda bulunan bu kişi, milleti birbirine düşürmek için kışkırtmaya çalışıyor. Bu çaba içinde olan birinin tutuklanarak cezaevine gönderilmesi gerekli. Bir medeniyetin çocukları olan, Anadolu’yu birlikte yurt edinmiş, kız alıp kız vermiş, Türk ve Kürt halklarını birbirine düşman etmeye çalışan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın acilen dokunulmazlığı kaldırılmalıdır ve cezaevine gönderilmelidir. Bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı’na ve Başbakanı’na kimse hakaret etme hakkına sahip değildir. Bugün farklı isimler Cumhurbaşkanı veya Başbakan olsaydı ben aynı duruşu, kararlılığı ve tepkiyi gösterirdim. Çünkü Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız 78 milyonun temsilcileri.” diye konuştu.
Süper güç olmamızın önündeki tek engel terör

Terör örgütünü bitirme konusunda Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde görülmediği kadar büyük bir kararlılık olduğunu belirten Metin Gündoğdu “ Cumhurbaşkanımız da, Başbakanımız da iktidarımız da bu konuda net bir tavır içinde. Son dönemde kürsüden konuşan HDP’li milletvekilleri adeta yalvarıyorlar. Tekrar masaya dönmeyi istiyorlar. Ama bu asla olmayacak. Bölgede şehitler verdik, o şehitlerimizin ruhuna hiçbir zaman ihanet etmeyeceğiz. PKK terör örgütü Türkiye’nin gündeminden kaldırılana kadar devlet bu konunun üzerine gidecek. Bu konu önümüzden kalktığında Türkiye daha güçlü, daha dirayetli bir hale gelecek, Orta Asya coğrafyasının ve dünyanın en güçlü devletlerinden biri olacaktır.” dedi.
ETA Örneği

Metin Gündoğdu “Her dönem İngiltere veya İspanya örnekleri verilir ve terör probleminin çözümünde model olarak anlatılır. Bu noktada bir örnek vermek istiyorum. Geçtiğimiz haftalarda İspanya’da, terör örgütü ETA’yı Facebook hesabı üzerinden öven birine mahkeme 1 yıl hapis cezası verdi. Türkiye’de ise bırakın bunu, terör örgütüne kendi aracı ile silah taşıyan bir milletvekilinin veya onlarca kişiyi katletmiş bir canlı bombanın taziyesine giden bir milletvekilinin dokunulmazlığı henüz kaldırılmadı. Ama inşallah hem dokunulmazlıkları kalkacak hem de tutuklu yargılanmalılar.” şeklinde konuştu.
Kürt Değil, PKK Sorunu

Halkın HDP’nin kutuplaştırıcı siyasetine alet olmadığını ve devlete güvendiğini vurgulayan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu sözlerine şöyle devam etti “O bölgede yaşayan Kürt kardeşlerimizle asla bir problemimiz yok. Bu meselenin adı “Kürt Sorunu” değil, bunun adı PKK Terör Örgütü meselesidir. HDP’liler TBMM çatısı altında sabahtan akşama kadar “Siviller ölüyor” çığırtkanlığı yapıyorlar. Orada PKK militanları öldürülüyor. Bunu vatandaşlarımız da net bir şekilde görüyor. Bölge halkı başta olmak üzere herkes dönen bu oyunun farkında. O yüzden karanlık çağrılarına halktan destek alamıyorlar. Halk sokağa inmiyor, halk devletin yanında, halk kardeşliğin yanında. Bu kardeşliği tesis edecek olan iktidar ne CHP, ne MHP ne de HDP’dir. Kardeşliği AK Parti iktidarı sağlayacaktır.”