Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / EN GÜÇLÜ VAAD ANAYASA!

EN GÜÇLÜ VAAD ANAYASA!

AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik açıklamalarda bulunuyor. Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları:

Demokrasinin gücü kendini gösterdi. Seçimi kaybeden partiler vardır, kaybeden vatandaş yoktur.Biz oy isterken toplumun sesine kulak verdik ve iktidar döneminde de bu tutumumuzu sürdürdük. AK Parti Türkiye’deki en güçlü merkez partidir.MYK’mız milletimizin verdiği bu sorumluluğun farkındadır. Türkiye’nin toplumsal barışını en yüksekte tutmaya çalışarak ve Türkiye’de en önemli şeyin birlik içinde olmak olduğunu bilerek bu süreci sürdüreceğiz.

MYK’mız milletimizin verdiği bu sorumluluğun farkındadır. Türkiye’nin toplumsal barışını en yüksekte tutmaya çalışarak ve Türkiye’de en önemli şeyin birlik içinde olmak olduğunu bilerek bu süreci sürdüreceğiz. Bize oy vermeyen vatandaşların toplumsal taleplerine duyarlı olacağız. Bir Türkiye partisi olduğumuz farkındayız, bu sebeple büyük bir şükranla üzerimize düzeni yapma gayretinde olacağız.Türkiye’de öteki yoktur, Türkiye’de herkes ‘biz’dir. Bu ülkede herkes birinci sınıf vatandaştır. Bekleyecek zamanımız yok. Hükümet takvimi konusu üzerinde değerlendirmeler yaptık.

Kılıçdaroğlu, Genel Başkanımızı arayarak tebrik etti. Gösterdikleri iyi niyet için teşekkür ediyoruz. Mesajı aldık demiştik. Mesajı aldık, almaya devam ediyoruz. Sürekli kendimizi güncelliyoruz. Biz rakiplerimizi hasım görmüyoruz. Rekabetin yüksek kalitede olmasını isteriz. Biz bir rövanş partisi değiliz. Biz Türkiye’yi yönetme sorumluluğunda olan bir partiyiz. Muhalefet partilerinin genel başkan yardımcılarıyla arkadaşlarımız görüşecek . Biran önce hükümetin kurulması için çalışacağız.

Tek başına iktidarı son haftalarda görmüştük. Farklı kesimler taleplerini AK Parti’de ifade etti. Bütün arkadaşlarımızla illerimizde teşekkür ziyaretinde bulunacağız. Sayın başbakanımız mesaisi devam ediyor. Hükümet kurma çalışmaları bu sabah itibarıyla başlamıştır. Bu sabah itibariyle görevli arkadaşlarımız belli. Beyannamemizde bulunan vaatleri yerine getirmek için çalışmalarımız bu sabah itibariyle başladı.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Bütün siyasi partilere buradan çağrı yapıyoruz, gelin yeni sivil bir anayasa yapalım. Bu en güçlü vaadimizdir. Burdan da bir kere daha çağrı yapıyoruz. Çözüm süreci, Türkiye’deki silahlı unsurların tamamen ülke dışına çıkarılmasıdır. Türkiye silahlı örgütlere tahammül etmez. Çözüm süreci ile kamu düzeni birbirine zıt değildir. Türkiye inkar ve asimimilasyon siyasetini bitirmiştir. Kimsenin çözüm sürecini bahane ederek kamu düzenini ihlal etmesine izin vermeyiz. Kamu düzeni tam sağlandıktan sonra bu meseleyi gündemimize alırız.
1147921_620x410