Cuma , 20 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / CUMHURBAŞKANI’NDAN SERT AÇIKLAMA!

CUMHURBAŞKANI’NDAN SERT AÇIKLAMA!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Belçika’da Belçika Başbakanı Michel ile ortak bir basın toplantısı düzenledi

rus_ucaklari_turkmenleri_vurdu_1443836149_1489NATO: RUSYA’NIN İHLALİNİN YANLIŞLIKLA OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ NATO: RUSYA’NIN İHLALİNİN YANLIŞLIKLA OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ

Konuşmadan satır başları şöyle;

Hristiyan Ezidi ayrım yapmadan Suriyelileri misafir ediyoruz.

Biz Suriye savaşı konusunda açık kapı politikası uyguladık. Varil bombası felaketlerini yaşayan Suriyelilere kapılarımızı kapatamazdık. Bizim denizlerde kurtardığımız mülteci sayısı 60 bin. Yani ölüme mahkum edilmiş insanları da kurtarıyoruz. Bizim insanlık görevimiz bunu gerektiriyor.

“TÜRKİYE, RUS UÇAĞINI DÜŞÜREBİLİRDİ” “TÜRKİYE, RUS UÇAĞINI DÜŞÜREBİLİRDİ”

Suriye savaşının sona ermesi konusunda hassasiyeti olanlar var olmayanlar var. Devlet terörü estiren bir Esed şu an hükümetin başında. İran bu hassasiyeti olmayan ülkelerden birisi. Diğeri Rusya. Dün de bizim sınırlarımızı ihlal ettiler, NATO da onlara sert tepki verdi. NATO duruma karşı tavrını almıştır. Türkiye’ye yapıl bir saldırı NATO’ya yapılmış sayılmaktadır. Bunu kabul etmek Türkiye’ye yakışmaz. Bunun böyle bilinmesi gerekir.

NATO’DAN FLAŞ RUSYA AÇIKLAMASI NATO’DAN FLAŞ RUSYA AÇIKLAMASI

Rusya Türkiye’nin dostluğunu kaybederse çok şey kaybeder.

Bir tanesi eğit donat ikincisi terörden arındırılmış bölgedir. Bu noktada hazırlıkların yapılması lazım. AB’nin desteği bizlerle yapacakları işbirlikler çok önemli. Güvenli bölge oluşturularak oranın kendi bölgesine uygun mimarilere göre konutlar yapmalı Suriyelileri oralara yerleştirmeliyiz.

Terörle mücadele, PKK DHKPC ve IŞİD ile ortak bir mücadele yürütüyoruz.
DAİŞ’le savaşıyor diye El Nusra’yı iyi görmemiz mümkün mü?
DAEŞ’le savaşıyor diye de PKK’yı iyi görmek mümkün değil. Ancak bunu böyle algılamayan ülkeler olduğunu biliyoruz.
Kürt vatandaşlarımla PKK aynı değildir. Biz Kürt vatandaşlara her türlü devlet hizmetini vermekle yükümlüyüz. Onlar bizim vatandaşımızdır. Ancak PKK ile mücadeleyi kararlı bir şekilde yürüteceğiz.