Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / BOĞAZDA GEZDİLER!
Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Almanya Başbakanı Angela Merkel, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde bir araya geldi. Başbakan Davutoğlu ve Merkel, görüşmelerin ardından yürüyüş yaptı. (Başbakanlık / Mustafa Aktaş - Anadolu Ajansı)

BOĞAZDA GEZDİLER!

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Almanya Başbakanı Angela Merkel, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde bir araya geldi. Başbakan Davutoğlu ve Merkel, görüşmelerin ardından yürüyüş yaptı. (Hakan Göktepe - Anadolu Ajansı)
Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Almanya Başbakanı Angela Merkel, Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde bir araya geldi. Başbakan Davutoğlu ve Merkel, görüşmelerin ardından yürüyüş yaptı. (Hakan Göktepe – Anadolu Ajansı)
Davutoğlu’nun, Almanya Başbakanı Merkel’e boğaz, Dolmabahçe Sarayı ve tarihi yarımadayla ilgili bilgi verdi. Davutoğlu ve Merkel kendilerini siren çalarak selamlayan yolcu vapurlarına da el salladı. Yürüyüşün ardından Davutoğlu ve Merkel çalışma yemeğine geçti. Yemeğin ardından heyetler arası görüşmelere geçildi. Heyetler arası görüşmelerde Türk tarafından şu isimler yer aldı: AB Bakanı Beril Dedeoğlu, Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Başbakanlık Danışmanı Milletvekili Ali Sarıkaya, Büyükelçi, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Murat Salim Esenli, Başbakanlık Dışişleri Başdanışmanı Kemal Ökem ve Büyükelçi Mehmet Samsar.”