Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / BAHÇELİ: ASKER BİZİM , HÜKÜMET BİZİMDİR!

BAHÇELİ: ASKER BİZİM , HÜKÜMET BİZİMDİR!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında, Hürriyet Gazetesinin manşetten yürüttüğü algı operasyonuna değindi. “TSK’nın anlamsız ve sığ tartışmaların içine çekilmesi yanlıştır” diyen Bahçeli, “asker bizimdir, devlet bizimdir, hükümet bizimdir” dedi…

Hürriyet gazetesinin “Karargâh Rahatsız” başlıklı haberiyle başlayan tartışmalara da değinen Bahçeli “TSK’nın anlamsız ve sığ tartışmaların içerisine çekilmesine yanlıştır” dedi. Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü “Hürriyet gazetesi 7 eleştiri 7 yanıt başlığıyla yaptığı haber tartışmaların seyrini değiştirmiştir. 15 Temmuz’daki tavrı ile dikkat çeken bir bayan gazetecinin şimdilerde yaptığı haberden dolayı suçlanması tuhaf bir çelişki ve çarpıklıktır. Doğru olan TSK’nın rahatsız olduğu konuları silsile yolu ile iletmesidir. (Haberle) Son zamanlarda Genelkurmay Başkanı ile ilgili bazı eleştirilere karargahın nasıl baktığı ortaya çıkmıştır.” dedi.

“HÜKÜMET BİZİMDİR”

TSK’nın söz konusu eleştirilerle yıpratıldığını belirten Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü; “Çözümsüzlüğün nedeni nedir? TSK’nın imkân ve kanallarla savunmaya geçmesi neden çok görülmektedir. Medya üzerinden başlatılan karalama kampanyası doğru mudur? Başörtüsü yasağı kaldırılacaksa niye Genelkurmay’ın görüşü alınmaz? Bizim de sorularımız vardır ama bunun ne yeri ne zamanıdır. Huzur kaçarsa tutamayız, istikrar giderse geri getiremeyiz. Ne yapalım çatışıp, çürüyelim mi, kucaklaşıp kardeşçe mi yürüyelim. FETÖ, PKK, DAEŞ, PYD/YPG hazır kıta infaz mangalarını Türkiye’ye yöneltmişken iç sorunlar gaflettir. Asker bizimdir, devlet bizimdir, hükümet bizimdir. Fitneye çanak tutan asla bizden değildir. Zarar ziyan büyüktür, Türkiye henüz yoğun bakımdan çıkamamıştır. Bunca patırtı gürültüye ne gerek vardır? Paylaşılmayan nedir? Geçmişten ders alınmadı mı? Milli uzlaşma, anlaşma her seviyede olması gerekirken, bu güvensizliğin gerçek manasını nasıl yorumlayalım? Devletteki çatlak sesler düşmanları sevindirecektir. Türkiye, ecdadımızın aziz şehitlerimizin mirası değil midir?”