Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / Arınç’tan saldırı ile ilgili açıklama

Arınç’tan saldırı ile ilgili açıklama

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, HDP binalarındaki patlamaya ilişkin, “Samimiyetle bunu söylemek istiyorum, HDP’nin Adana, Mersin il başkanlıklarına konulan patlayıcı provokasyondur, lanetliyorum, çok yanlış bir iştir” dedi.Seçim çalışmaları kapsamında Van’a gelen Başbakan Yardımcısı Arınç, Ferit Melen Havalimanı’nda Vali İbrahim Taşyapan, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk ile öteki yetkililer tarafından karşılandı.
Havalimanında bir süre dinlendikten sonra AK Parti’nin kent merkezindeki seçim bürosuna gelen Arınç, burada yaptığı konuşmada, Van’ın Türkiye’nin göz bebeği olduğunu, İslam aleminin ve dünyanın da kenti yakından takip ettiğini belirtti.
Arınç, babasının jandarma astsubay olması nedeniyle 4 kardeşinin de ayrı yerlerde dünyaya geldiğini ve ağabeyinin de Van’ın Erçek beldesinde doğduğunu anımsatarak, bu nedenle Van’ın kendileri için ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Van’ı sevmesinin başka bir nedeninin de Bediüzzaman Said Nursi’nin Van’a ilgisi olduğunu anlatan Arınç, Said Nursi’nin en büyük hayali olan Medresettüzzehra’nın en kısa zamanda hayata geçmesini diledi.
Arınç, seçime çok az bir zaman kaldığını, bundan dolayı da çok çalıştıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:
“Seçimden en iyi sonucu almak istiyoruz. Özellikle Van’da arkadaşlarımızın maruz kaldığı tehdit ve fiili müdahalelere karşı. Seçim bürosu tutacaksınız, vazgeçiriyorlar. Bunları biliyoruz. Kimin yaptığını da biliyoruz. Elbette ülkeyi yöneten hükümet olarak asayişe karşı, tehdide, şantaja karşı önlemler alıyoruz. Ama her vatandaşın başına 24 saat nöbet tutacak jandarma polisi koymak mümkün değil. Çok şükür Vanlılar kalplerindeki imanla inandıkları yolda hiç korkmadan yürüyorlar, onların küfürlerine darbelerine maruz da kalsalar cesaretle yollarına devam ediyorlar.”(olay)