Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / Arınç’tan ilginç açıklama

Arınç’tan ilginç açıklama

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Polis evinde konuşan Başbakan Yardımcısı Bülen Arınç PKK’nın bahar aylarında kongresini toplamasının ve bu kongrede alınacak kararların ne olduğunun açıkça ilan edildiğini vurgulayan Arınç, “Eğer önder olarak kabul ettikleri şahsın sözü Kandil için de geçerliyse alınan kararların uygulanması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.
Dün çeşitli açılış ve ziyaretlerde bulunmak amacıyla Diyarbakır’a gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bugün sabah saatlerinde kentteki yerel ve ulusal medya temsilcileri ile bir araya geldi.
Toplantıda hem süreç hem de seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan Arınç, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Polis Evi’nde yapılan toplantıda, dün yaptığı açılış ve ziyaretler ile partisinin Diyarbakır milletvekili adaylarını değerlendirerek konuşmasına başlayan Arınç, üç dönem üst üste kazandıkları seçim başarısına dördüncüsünü ekleyeceklerine gönülden inandığını belirtti.
Bu dönemde de AK Parti’nin tek başına iktidar olacağının herkesçe söylendiğini ifade eden Arınç, önceki başarılarını aratmayacak güçlü bir seçim başarısı kazanacaklarına inandıklarını vurguladı.(haber 7)