Perşembe , 19 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / AK Parti Milletvekili Aday Adayı Cüneyt Dizdar: “Bursa büyürse Türkiye büyür”

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Cüneyt Dizdar: “Bursa büyürse Türkiye büyür”

Teşkilatlarla sağladığı diyaloglarla adını üst sıralara yazdıran Ak Parti Bursa Milletvekili Aday Adayı Cüneyt Dizdar, verdiği röportajda, “Bursa büyürse Türkiye büyür” dedi

621_2Samimi bir havada gerçekleşen röportajda aday adaylık süreciyle ilgili konuşan Cüneyt Dizdar, “Aydınlık bir Türkiye için siyasi arenada mücadele etmeye AK Parti saflarında başladık” dedi.

“Bizim en büyük projemiz, Yeni Türkiye’nin 2023 hedefine ulaşmasına katkı koymaktır. AK Parti iktidarıyla sona eren vesayet sisteminin tamamen ortadan kaldırılarak, milli iradenin hakimiyetini sağlamaya katkı koymaktır. Bu yapının içinde bende olmak istiyorum” diyerek yola çıkan işadamı Cüneyt Dizdar, Bursa genelinde yapılan temayül yoklamasında, tüm teşkilatları ziyaret edip, sivil toplum kuruluşlarıyla irtibat sağlayan isimlerden birisi. . .

Tekstil Sanayi ve İşverenleri Derneği Genel Başkanlığı yapan ve adını en fazla hükümetin ekonomik politikalarına destek mesajlarıyla duyuran Cüneyt Dizdar, AK Parti’deki 225 aday adayı arasında favori olarak gösteriliyor.

“AK Parti’den milletvekili olursam Bursa’nın Ankara’daki sesi olacağım. Biz bunu için mücadeleye başladık. Doğup büyüdüğüm bu kente katkı koymak, AK Parti içinde bir nefer olarak çalışmak istiyorum” sloganını kullanan Cüneyt Dizdar, gerek temayül yoklaması için gittiği teşkilatlarda gerekse ziyaret ettiği STK’larda Bursa için projeler sundu.

İyi derecede yabancı dil bilen, Bursa’da yüzlerce kişiye istihdam sağlayan, başta TESİAD olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda görev yapan Cüneyt Dizdar’a iş çevresinden de yoğun destek var. Alınan bilgilere göre temayül yoklamasında teşkilatlarla sağladığı diyaloglar sayesinde adını üst sıralara yazdırmayı başaran, Cüneyt Dizdar’a yerel yönetimlerden de ciddi destek var.

-İşte temayül yoklaması, ardından Ankara’da mülakata katılan “Cüneyt Dizdar kimdir? sorusuna kendi cevabı…

Osmanlıya başkentlik yapmış Bursa’nın bir evladı.

1968 yılında, Bursa’nın yerlisi Sanayi yatırımlarını Bursa’ya yapan Dizdar ailesinin ilk çocuğu olarak dünyaya geldim. Atatürk İlkokulundan sonra 1984 yılında Bursa İmam Hatip Lisesi orta bölümü, akabinde 1987 yılında ise Bursa Ticaret lisesinden mezun olup; üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Tekstil Bölümünde tamamladım.

Üniversite eğitimimin ardından aile şirketlerinde iş hayatına atıldım. Bugün itibariyle şirketler grubu haline gelen firmamız, yurtiçi ve yurtdışında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sanayi sektörünün yanı sıra Medya sektöründe de yatırımlarımız bulunmakta.

Bursa Haber Gazetesi’nin lokomotifi olduğu ve bu gazetenin yanı sıra Bursa Haber Radyo, Bursa Haber TV ve Highlife, Konforum, Bursa Time ve Gündem 16 dergilerinden oluşan Bursa Haber Medya Grubu’nun yönetim kurulu başkanlığını yürütmekteyim.

İki çocuk babasıyım. İngilizce biliyorum.

-AK Parti’den Milletvekilliğine aday adaylığınızı açıkladınız.

Neden AK Parti?

Türkiye’de ve Dünya’da aydınlık bir gelecek için mücadele etmenin en etkili yolunun siyasi sahaolduğunu düşündüğüm için kendimi bu yola adadım.

Ülkesini, milletini yaşadığı kenti seven, ülkesinin kalkınması için mücadele etmeyi kendisine şiar edinmiş bir insanın gurur duyaraksiyaset yapacağı bana göre tek Partidir AK Parti.

İş hayatındaki bilgi ve tecrübelerimizi var olan enerjimizle birleştirerek, ülkemiz ve çocuklarımızın geleceği için, yola çıkmış insanlara omuz vermek istiyorum, destek olmak istiyorum. Tüm dünya ülkelerinin gıpta ile baktığı koşan Türkiye’ninmaratonuna katılmak istiyorum.

Bursa’nın evladı” olarak, doğup büyüdüğüm, hayallerimi gerçekleştirmek için ilk adımlarımı attığım şehir olan Bursa’daBursa’nın ve Bursa’da yaşayan insanların hedeflerini gerçekleştirmek için aday adayı oldum.

TESİAD Başkanlığı yapıyorsunuz. Bursakamuoyu sizi işadamlığı kimliğinizle tanıyor. Ancak genç ve dinamik bir ekiple hareket edip, kısa sürede teşkilatlarında sizi yakından tanımasını sağladınız. Bu çalışmalarınız AKParti teşkilatlarının ve kamuoyunun dikkatini çekti.

Sizin siyasetle ve AK Parti ile tanışmanız nasıl oldu. Daha önce AK Parti’de aktif görevler aldınız mı?

Bursa’dayaşayıp siyasetin bir yerinde olmamak mümkün değil. İla ki Partinin yönetim kadrolarında yer almanız gerekmez. Bizler Bursa’da yoğun bir siyaset atmosferinin içerisinde büyüdük.

Düşüncelerimin, Dünya Lideri Recep Tayip Erdoğan’ınkurduğu rotasını çizdiği, bugün Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında halkın teveccühünenail olan AK Parti’de hayata geçirilebileceğine inandığımdan AK Parti’deaktif siyasetegirerek aday adayı oldum.

AKParti’de siyaset yapmak, aslında sadece bir parti meselesi değil, bir dava, bir gönül meselesidir. Türkiye meselesidir. Bana göre siyaset dehizmet etme aracıdır. Yapılmasına öncülük edeceğin hizmetleri, sevgiyle birleştirerek yaşadığın ülkede ve şehirde egemen kılma aracıdır.

Biz bugün AKParti’de siyaset yaparak, hizmetin, mücadelenin, aklın yolunu seçtiğime inanıyorum. Bu nedenle teşkilatlarla kısa sürece sıcak bir ilişki kurarak, hissedilir desteği alabilme başarısını gösterdik.

AK Parti’den aday adayı olduktan sonra BUTTİM’de yapılan temayül yoklamasında, AK Parti siyasetinin içinde yer alan bazı isimlerden daha fazla partiyi sahiplendiniz. Dolayısıyla teşkilat mensuplarından o derecede ilgi alaka gördünüz. Bunu neye bağlıyorsunuz?

BUTTİM’de yapılan temayül yoklaması hiçbir zaman hafızalardan silinmeyecek bir şölen havasında geçti. O gün birlik ve beraberliğin ne demek olduğunu AK Parti Bursa teşkilatları hafızalara kazınmasına bir kez daha öncülük etti. Bizde bu şölene katkı koymak istedik. İstedik ki çorbada bizim de bir kaşık tuzumuz olsun. İstedik ki bu gönül birlikteliğine bizde katkımız olsun.

AK Parti’nin Ülke için millet için yaptıklarını hazmedemeyen bugün iktidarı alaşağı etmek için içeriden ve dışarıdan büyük mücadele verildiği herkes tarafından aşikar.

Biz de genç ve dinamik bir ekiple Türkiye’nin siyasi istikrarını bozmak isteyenlere karşı, AK Parti’deki siyasi düzenin içerisinde tertemiz, aydınlık bir mücadelenin içinde yer aldık. Ayrıca bizim gibi iş hayatından gelen insanların vereceği mücadele bizden sonraki genç arkadaşlarımızın mücadelesini kolaylaştıracaktır. Bizim bu çalışmalarımızı ve inancımızı gören teşkilat mensupları, bize destek verdiler, bizi kucakladılar.

Bu durum AK Parti’nin istişare kültürüne, birlik ve beraberliğe, gönül birliğinene kadar önem verdiğinin ispatıdır.

-AK Parti’den Milletvekili aday adayı olarak önemli ve farklı projelerle yola çıktığınız söyleniyor. Projelerle hareket etmek iş ve Sanayi sektöründen gelmenizden mi kaynaklanıyor?

Bursa sürekli büyüyen göç alan bir şehir. Bir taraftan kimliğini ararken diğer taraftan Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’nin sürekli dile getirdiği gibi Marka kent olma yolunda ilerliyor. Bu gerçeği görmek ve iyi analiz etmek gerekir. Evet, birçok projemiz var. Ama bana göre en önemlisi Yerel yönetimlerin Ankara’da bir parçası olmak. Projelerin çözüm noktasında destek sağlamak.

Sadece Bursa değil, köylerinden ilçelerine tüm şehirleriyle Türkiye’ye hizmet etmek için yola çıktım. Planlarımızı, projelerimizi kamuoyuyla paylaştıkça herkesin Türkiye’nin geleceğinden Bursa’nın geleceğinden daha fazla umutlanması için bir neden olacak. Bunu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Bir Sanayici olarak, kentte istihdamı artırmak anlamında sanayicinin sorunlarının çözümüne kadar birçok alanda proje çalışması yapıyoruz. Bana göre en büyük projemiz yeni Türkiye’nin imarına katkı koymaktır. Halkın iradesini hakimiyetini engellemeye çalışan zihniyetle mücadele etmektir.

Bunun için, 11 yıldır AK Parti teşkilatlarında mücadele eden insanlara hazır olduğumuzu ifade edip aday adayı olduğumu ifade ederek mücadeleye katıldım.

-Size göre Bursa’nın en önemli sorunu nedir?

Biraz önce bahsettiğim gibi Bursa büyüyen, göç alan bir şehir. Bu yapıda olan bir şehirde mutlaka sorunlarda olacaktır. Ama bana göre İlk etapta trafik geliyor. Bu konuda zaten Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere ilgili birimler mücadele ediyor. Yeni yollar açılıyor, raylı sisteme ağırlık veriliyor. Ankara’ya gitmemiz durumunda bizim yapacağımız bu sorunların çözümüne katkı koymak olacak.

Bugün geldiğimiz nokta baktığımızda bizi var eden, sevgimiz ve umudumuzdur. Bursa’ya olan sevgimizdir. Her zaman olduğu gibi AKParti Bursa’da ve Türkiye’de iktidarını güçlenerek sürdürecektir.

Ben bu kutlu yürüyüşü başlatan ve bugünlere getiren insanlarla yürümek istiyorum. Bunun için yola çıktım.

Bursa’mıza ve ülkemize hayırlı olsun. . .