Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / KIRCA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI!

KIRCA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI!

Büyük ustayı son yolculuğunda yalnız bırakmak istemeyen dostları ve sevenleri Levent Kırca’ya son görevini yaptı.
Levent Kırca’nın son isteğiLevent Kırca’nın son isteği
Tören istemeyen Kırca’nın cenazesi Levent Afet Yolal Camii’nde kılınan namazın ardından alkışlar eşliğinde Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Oya Başar da eski eşini uğurlamak için cenaze törenine geldi. Oldukça bitkin görünen Başar, gözyaşlarını tutamadı.
Levent Kırca’nın çocukları tabutunun başında gözyaşı döktü. Kızı Ayşe babasına son kez böyle sarıldı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da Levent Kırca’nın cenaze törenine katıldı. Kılıçdaroğlu, Kırca’nın çocuklarına baş sağlığı diledi.
Ayşen Gruda yakın dostu Levent Kırca’nın ardından şunları söyledi; ‘Levent gibi çok yönlü bir aktör çok zor gelir. Geride kalanlara baş sağlığı diliyorum. Çocukları babalarını, babaları da onları çok severdi.Son derece yumuşak son derece arkadaş canlısı kimseyi kırmadan dökmeden çalışan bir insandı. Çok iyi bir insandı.’
Enis Fosforoğlu: Gençlik arkadaşım benim 20’li yaşlarımın arkadaşı ilk televizyon programlarını birlikte yaptık onunla. Bizim dostluğumuz hep sürdü. Son replikleri en güzel replikleriydi bence ‘Atatürk’le kalın, Cumhuriyetle kalın, hoşça kalın ‘ ama biz Levent’siz de kaldık.
Kırca’nın çocukları, cami avlusunda taziyeleri kabul etti..
Levent Kırca’dan duygulandıran mektupLevent Kırca’dan duygulandıran mektup
561ccbc10f25445c6c2fb899Murat Gören: Bunca yıl içerisinde verdiği ürünler sayısızca eserler ile bundan sonraki nesillerin de daha uzun yıllar tanıyacağı, seveceği ve izleyeceği bir sanatçı olarak devam edecek. Çok üzgünüz.