Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / İSTANBUL’DA FASHİON WEEK RÜZGARI

İSTANBUL’DA FASHİON WEEK RÜZGARI

Rekor sayıda tasarımcının katılımıyla bu sezon 7.si gerçekleşecek olan Istanbul Fashion Week ile tüm İstanbul; 10-13 Ekim tarihleri arasında sadece moda ile yaşayacak, modayı konuşacak.

Türkiye’nin en seçkin marka ve başarılı moda tasarımcılarının 2013 İlkbahar – Yaz koleksiyonlarını tanıtacağı İstanbul Fashion Week, 10-13 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

İFW bu sene ilk defa sanat limanları arasında yerini alan Antrepo 3’te düzenlenecek.

25’i solo olmak üzere 34 moda tasarımcısı ve 4 markanın, tasarım ve hazır giyim koleksiyonlarıyla İlkbahar – Yaz modasına yön vererek trendleri belirleyeceği Istanbul Fashion Week; moda severlere 4 gün sürecek büyük bir heyecan yaşatacak.
Haberin devamı vreklam

Mehtap Elaidi, Gamze Saraçoğlu, Özgür Masur, Simay Bülbül, Özlem Kaya, Tuvana Büyükçınar, Niyazi Erdoğan, Nejla Güvenç, Gül Ağış, Studio Kaprol ve Atıl Kutoğlu,Istanbul Fashion Week kapsamında solo defile yapacak olan tasarımcılar arasında yer alıyor.

Her geçen gün sayıları artan ve gelişen genç tasarımcıların koleksiyonları ise Türk modasının geleceğine ışık tutmaya devam edecek.

IFW Komite Başkanı Volkan Atik modanın nabzını tutacak olan organizasyonun kendilerini çok heyecanlandırdığını söyledi.

Atik şöyle konuştu: “Her IFW kendi içinde ayrı bir coşkuyu barındırıyor kuşkusuz. Ancak bu dönem her zamankinden çok daha heyecanlıyız.

Heyecanlıyız çünkü,  çok yoğun bir katılımla karşı karşıya kaldık. Sizlerle paylaştığımız programda da göreceğiniz üzere toplam 32  defile düzenleyeceğiz.

Bu defilelerin 4’ü  markalara, 28’i ise tasarımcılara ait. Gerek markalarımız gerek tasarımcılarımız IFW için ciddi bir hazırlık içindeler. Bir diğer heyecanımız ise geleceğe dair. Önümüzde yürümemiz gereken çok uzun bir yol var.”