Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / ELLIE: BEN ADAMI FENA YAPARIM!

ELLIE: BEN ADAMI FENA YAPARIM!

Dört yıla 3 stüdyo albümü, 27 videoklip, 21 single çalışması sığdırdı. Prens William’la Kate Middleton ona o kadar hayran ki düğünlerinde ilk dansı onun şarkısıyla yaptı. Katy Perry, Lorde ve Taylor Swift’in kankası, İngiltere’nin pop prensesi 28 yaşındaki Ellie Goulding, üçüncü albümüyle karşınızda. İtalya’da buluştuk, ‘Delirium’u, özel hayatını ve ‘kız çetesi’ni konuştuk.Aslı BARIŞ
Dans müzik listelerinde hep zirvedesiniz, Calvin Harris’le olan parçalarınız ortalığı yıktı. Diğer yandan ‘Grinin 50 Tonu’nda kullanılan ‘Love Me Like You Do’ gibi aşk şarkıları da söylüyorsunuz. Hangisi sizi yansıtıyor?
-Hakkımda iki farklı görüş var. Elektronik müzikte bir hayli popülerim, ‘club’ kraliçesi diyenler de oldu. Ama bir yandan pop müzik dalında da ciddi bir hayran kitlem var. Hatta işi abartıp ‘country’ yıldızı olarak da iş yapacağımı iddia edenler bile oldu. Baktım hakkımda kafalar karışık, uzun süre hangi yöne gitmem gerektiğini düşündüm. En sonunda bir karara vardım. Ve beni artık pop dalında zirveye oynarken göreceksiniz. Bu yüzden bu albüm benim için kritik… Belki elektronik müzik dalıyla ilgilenen kesimden hayranlarım küsecekler ama çok daha fazla kişiye ulaşacağım pop müzikle. ‘Delirium’ pop müzik dalında kendimi adadığımı gösteren bir çalışma. Elektronik müzik dinlemeyi ben de seviyorum ve ciddiye de alıyorum ama ne yapalım, pop müzik söylemek istiyorum.
10 Kasım’daki Victoria’s Secret defilesinde sahne alacak Ellie Goulding “İnsanları mutlu edecek şarkılar söylemek istiyorum. O yüzden artık pop yapacağım” diyor.563c67ae0f25441550d1c306Nereden çıktı bu ‘pop’ sevgisi?
-Çok basit, radyoda duyduklarında insanları mutlu edecek, enerji verecek şarkılar söylemeyi seviyorum. Dans etsinler, eğlensinler, gülsünler, mutlu olsunlar!

İyi de pop müziğe yönelmek uzun vadede daha riskli değil mi? Bundan 10 yıl önce herkes Britney Spears’e ölüyordu, şimdi Vegas’ta milleti eğlendiriyor. Hayran kitleleri büyüdü ya da yeni isimlere yöneldi. Korkmuyor musunuz başınıza böyle bir şey gelmesinden?
-Vegas’ta sahne almak da önemli bir şey değil mi? Ama dediğinizi anladım ve katılıyorum. Kendime güvendiğim yan ses tonum, herkesinkinden değişik. Bana sırf bu yüzden gıcık olanlar da vardır eminim ki… Ama bu beni benzersiz kılıyor. Şarkılarımda da sürekli yenilik peşinde olursam, kendimi tekrar etmezsem, insanların benden sıkılmayacağını düşünüyorum. Tıpkı Madonna gibi. O başardı, ben de başarabilirim. Hem sonsuza kadar da sahnede olmayı planlamıyorum. Bir noktada aile kurmayı da isterim.
Muhtelif internet sitelerinde hakkınızda her gün “Ellie yine çok seksi giyindi, bu ne dekolte sevgisi…” türü yazılar çıkıyor. Rahatsız oluyor musunuz?
-Aslında hayır, gülüp geçiyorum. Ama tabloidler, dedikodu ağırlıklı haber yapan siteler garip bir şekilde bağımlılık yapıyor bence. Özellikle benim ülkemde, İngiltere’de bu işin resmen suyunu çıkarıyorlar. İş gittikçe anormalleşiyor. Ama ben de suçluyum: Her gün bakıyorum resmen “Ne demişler” diye. Hepsini okuyorum, hem de sadece benimle ilgili şeyleri değil, “Ooo, falanca bunu giymiş, öbürü şunu yapmış…” Aklınıza ne gelirse… Komik ya! Ama benimle ilgili dedikodulara neden bu kadar ilgi gösteriyorlar onu da anlamış değilim. Zaten çoğu da uydurma…