Perşembe , 19 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / CELINE DION’DAN SON BAKIŞ!

CELINE DION’DAN SON BAKIŞ!

73 yaşında hayata veda eden Rene Angelil’in naaşı Kanada’nın Montreal kentindeki Notre Dame Bazilikası’nda saygı ziyaretine açıldı.
Angelil ve Dion’un aile üyeleri, yakınları ve dostları Angelil’e olan sevgilerini son bir kez göstermek için, polisin çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldığı bazilikada toplandı.
Siyah yas giysileri içindeki Dion, yüzünü de siyah bir tülle örttü. Ünlü şarkıcı kendisine taziyede bulunanlarla tek tek tokalaştı.Dion, bu zor gününde güçlü görünmek için elinden gelen gayreti gösterse de sık sık gözyaşlarını tutamadı.Kocası Rene Angelil’in katafalka konulan naaşına yaklaşıp ona uzun uzun bakan Celine Dion, ardından da hıçkırıklara boğuldu.
Celine Dion, People dergisine verdiği demeçte, bu zor günlerde kendilerine destek veren herkese teşekkür etmişti.
Rene Angelil’e veda törenine Celine Dion’un 88 yaşındaki annesi Therese de katıldı. Güçlükle yürüyen yaşlı kadın damadıyla son kez vedalaştı.
Törende Rene Angelil’in ilk evliliğinden dünyaya gelen kızı Anne-Marie Angelil de kocasıyla birlikte yerini aldı.
Celine Dion ile Rene Angelil’in büyük oğlu 14 yaşındaki Rene Charles annesi Celine Dion’un en büyük destekçisi oldu. Dion’un yanından hiç ayrılmayan Rene Charles, metanetli duruşuyla dikkat çekti.
Rene Angelil, bugün yine aynı bazilikada yapılacak olan törenin ardından toprağa verilecek.
47 yaşındaki Celine Dion ile Rene Angelil 1994 yılında evlendi. Uzun süredir hastalıkla mücadele eden Angelil, geçtiğimiz hafta Las Vegas’taki evinde hayatınıkaybetti.
Aynı zamanda Dion’un menajerliğini de üstlenen Angelil, sağlık sorunları nedeniyle 2014 yılında bu görevini bırakmak zorunda kalmıştı.
O yıl Ağustos ayında da Kanadalı yıldız, eşinin yanında olabilmek için müzik kariyerine ara vermişti.
CNN’nin haberine göre; Dion ile yolları ünlü şarkıcı henüz 12 yaşındayken kesişen Angelil, Ocak 1981’de Dion’u seçmelerde dinlemiş ve ilk albümü “La Voix du Bon Dieu”nun masraflarını karşılamak için evini ipotek ettirmişti.
Angelil CNN’de Larry King’e yaptığı açıklamada, çiftin 1988 yılında, Dion artık bir yıldızken birbirine âşık olduğunu açıklamamıştı.
Aynı yıl Celine Dion İsviçre’yi temsilen katıldığı ve İrlanda’nın başkenti Dublin’de düzenlenen Eurovison Şarkı Yarışması’nı kazanmıştı.
Dion-Angelil çiftinin 14 yaşında Rene-Charles ve beş yaşında Nelson ve Eddy adlı ikiz çocukları bulunuyor.56a1de5167b0a949b46daf63