Cumartesi , 10 Eylül 2022
Anasayfa / GENEL / ZAMAN ÇALIŞANI DİYE GÖZ ALTINA ALMADILAR!

ZAMAN ÇALIŞANI DİYE GÖZ ALTINA ALMADILAR!

Tahşiyecilere kumpas iddianamesinde paralel polislerin Zaman gazetesi çalışanına nasıl torpil yaptıklarına dair bomba bir ifade yer aldı. Paralel polislerin o dönemki kumpas soruşturması sırasında Tahşiyecilere yakın olan bir Zaman Gazetesi çalışanını grup içinde fark edildiği, bu durum anlaşılınca soruşturma dışında tutulduğu, hatta 2010’da gözaltına alınan isimler arasından çıkarıldığı anlaşıldı.

Ali Tok isimli Zaman çalışanı, sohbet evinde bulunan ve Ergenekon belgeleri olarak kamuoyuna lanse dilen gazete kağıtlarını kendisinin sofra bezi olması için eve getirdiğini söyledi.İşte Zaman Gazetesi’nde 8 yıl sayfa editörlüğü yapan Gazeteci Ali Tok’un Tahşiyecilere Kumpas iddianamesine giren anlatımları:

“1984 yılında Yeni Asya’ya başladım 1990 yılına kadar çalıştım. 1990 yılında Yeni Nesil gazetesinde sayfa operatörü olarak çalışıyordum.1993 Yılında istifa ederek Ortadoğu Gazetesine geçtim. 1993 yılında 6 ay sonra eşim tarafından yakınım Suat Yıldırım’ın vasıtasıyla Zaman gazetesine geçtim 1993 yılından 2011 yılına kadar sayfa operatörü ve sekreterliği yaptım. Ben Mehmet Doğan hocayı ilk tanıdığımda Bediüzzaman’ın talebesinin yetiştirdiği hoca olarak Mustafa Kaplan beni Merter’deki derse götürdü ben o zaman Ortadoğu gazetesinde idim. Sonra Mehmet bey hasta olduğu için sık sık tedavi için İstanbul’a gelirdi geldiğinde Merter’deki adreste sohbet düzenlenirdi bende bu sohbetlere mümkün olduğu kadar katılırdım. Turgut Yıldırım’ı tanırım kendilerine ait Dündar apartmanında sohbetler için kullanılan eve hafta bir gün genelde Perşembe günleri giderdim. Soruşturmanın yapıldığı dönemlerde 2009 yılında da gittim. Operasyon gününden bir gün önceki sohbette ben yoktum dişim çekilmişti apse yaptığı için gelemedim ancak babam bastonla yürüyebilen babam bu sohbette imiş. Hatta Turgut YILDIRIM bana polislerin o geceki sohbeti takip ettiğini hatta babamı tarif ettiğini söyledi. İkamet Turgut Yıldırım’ın ailesine aittir dersler için gider gelirim burada bulunan ve bana göstermiş olduğunuz kağıtlar gazetenin plan kağıdıdır gazete çıkmadan önce bu sayfada planlanır. Gazete çıktıktan sonra bu kağıtlar atılır çöpçü geliriz toplar bende bunlar atılmasın diye toplar belli zamanlarda sohbet yaptığımız bu adrese yani Dündar apartmanına getiririm burada sofra bezi niyetine kullanırdık bana resmini göstermiş olduğunuz kağıtları ben getirdim. Benimde arkadaşlarım olan bu insanların terör örgütü ile bir ilişkisi olduğuna inanmıyorum bu atılmış bir iftiradır Mehmet Doğan kesinlikle böyle biri değildir dersini anlatır koluna gireriz çıkar gider hatta fotoğrafı bile var böyle bir insan değil, hayatımda el bombası görmedim. Turgut Yıldırım’ın ve ders yaptığımız evin el bombaları ile ilişkisi olamaz buda atılmış bir iftiradır. Kim koyduysa veya koydurduysa iftira atan odur. Beni niye soruşturma dışı tuttukları ise; benim bir ara ZAMAN Gazetesi’nde çalışmış olmamla ilgili olduğunu düşünüyorum zaman gazetesine bir leke gelmesinden korkmuş olabilirler. Beni haksız yere dinledikleri usulsüz dinledikleri için sorumlulardan şikayetçiyim benimde dahili olduğum risale-i nur -kuran- hadis okuyan insanlara ve bana iftira atılmıştır bu sebeple de şikayetçiyim.” kaynak sabah