Cuma , 20 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / YUH DEDİRTEN DOLANDIRICILIK HİKAYESİ !….

YUH DEDİRTEN DOLANDIRICILIK HİKAYESİ !….

Tokat’ta 85 gün önce kaybolan çocuklarını bulana ödül vereceklerini duyuran aileleri dolandırmaya çalıştılar.

Reşadiye’nin Çermik Mahallesi’nde oturan Adile ve Ömer Erol çiftçinin çocukları Bayram ile komşuları Nafize ve İbrahim Taşçı çiftinin çocukları Dursun Kağan, geçen yıl 29 Aralık tarihinde saat 09.00 sıralarında evlerinden oynamak için dışarı çıktıktan sonra ortadan kayboldu. Bayram ve Dursun Kağan, evlerine dönmeyince, AFAD ve jandarma ekiplerinin de katılımıyla günlerce arama, polis ekipleri ise yüzlerce kişinin ifadesine başvurdu.

Kayıp çocukların aileleri dolandırılmak istendi
100 BİN LİRA ÖDÜL VERECEKLERİNİ DUYURDULAR

İlçeye giriş çıkış yapan 4 bin aracın incelendiği tüm çalışmalara rağmen, çocuklar bulunamadı. 85 gündür kayıp olan çocukların aileleri, geçtiğimiz hafta çocukları bulana 100 bin lira para ödülü vereceklerini açıkladı. Bu açıklamanın ardından il dışından bazı kişilerin her iki aileyi aradıkları bildirildi.
DOLANDIRMAYA ÇALIŞTILAR

Ancak arayan kişilerin bir kaçının ise aileyi dolandırmak istediklerini öğrenildi. Bu kişilerin, “Çocuklarınız yaşıyor ve nerede tutulduklarını biliyoruz. Parayı hesabımıza yatırdığınız takdirde yeri söyleriz” dedikleri bildirildi. Her iki aile ise gelen bu telefonlar sonrası durumu emniyet yetkililerine bildirdi. Polis ise aileyi bu tür dolandırıcılara karşı uyararak, inceleme başlattı.