Perşembe , 19 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / Yeni Bir Seri Katille Karşı Karşıya Olabiliriz

Yeni Bir Seri Katille Karşı Karşıya Olabiliriz

Tuzla’da yaşayan 40 yaşındaki tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı, geçtiğimiz Cuma günü kızını okuldan almak için evinden ayrılmış, kendisinden bir daha haber alınamamıştı.Fatma öğretmene ulaşamayan eşi ve yakınları polise haber vermiş, bir gün kayıp olarak aranan Fatma öğretmenin cesedi ertesi gün bulunmuştu.

Fatma öğretmene ulaşamayan eşi ve yakınları polise haber vermiş, bir gün kayıp olarak aranan Fatma öğretmenin cesedi ertesi gün bulunmuştu.

Adli Tıp Kurumu’nda 3 bıçak darbesi ile öldürüldüğü anlaşılan Fatma Kayıkçı’nın katil zanlısı da kısa sürede ortaya çıktı. Fatma Kayıkçı’nın yakınları henüz ceset ortaya çıkmadan apartmanın giriş katındaki koridorda kan lekeleri görünce, giriş katındaki dairede oturan ve Fatma Kayıkçı’nın eşinin daha önce işlettiği çay bahçesinde garson olarak çalışan 29 yaşındaki Furkan A.’nın dairesinin camını kırarak içeriye girdi. Evin içinde kan izlerini ve Fatma Kayıkçı’nın ayakkabısının bir tekini gören yakınları, polise haber verdi.

Cinayetin para için işlenmiş olabileceğini söyleyen Fatma Kayıkçı’nın eşinin kardeşi Recep Kayıkçı, “Kimliği mutlaka vardır. Ama bizim kimliğini görmüşlüğümüz yok. Sadece söylemiş olduğu adı Furkan, 3-3,5 yıldır tanıdığımız bir insan. Abimin çay bahçesinde çalışan biri. Çay bahçesi kapandıktan sonra da yardım maksatlı oturduğu binanın giriş katını veren ve oturan bir şahıs. Bildiğimiz bunlar. Aksaraylı. Onun söylemiş olduğu bu. Elimizde kimliğine dair resmi bir belge yok. Fakat bu katil. Valizi götürdüğünü de gördük. Her şeye şahidiz. Bu cinayetin para için işlemiş de olabilir. Çünkü parası yokmuş. Başka bir gerekçe bizim aklımıza gelmiyor, mümkün değil.” dedi.

Cinayetle birlikte ortadan kaybolan katil zanlısı cesedi boş araziye taşırken güvenlik kameralarına takılmıştı.

Bu kişinin önceden çeşitli suçlardan sabıkası olduğu ve bu yüzden çalışırken sigortasının yapılmadığı öğrenildi. Buraya kadar her şey klasik bir cinayet suçunu işaret ediyordu. Ancak polisler Furkan A.’nın evine incelemeye ve parmak izi almaya gittiğinde çok daha kapsamlı bir olayla karşı karşıya olduklarını anladılar.

Cinayet şüphelisinin sahte kimlik kullandığı, gerçek adının Furkan A. değil; Atalay F. olduğu ortaya çıktı.

Cinayet şüphelisinin sahte kimlik kullandığı, gerçek adının Furkan A. değil; Atalay F. olduğu ortaya çıktı.

Bu bilgi dosyanın seyrini tamamen değiştirdi; çünkü Atalay F. daha önce işlenen iki cinayetten aranıyordu.

Bu bilgi dosyanın seyrini tamamen değiştirdi; çünkü Atalay F. daha önce işlenen iki cinayetten aranıyordu.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Başkanı Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın Tübitak’ta fizik mühendisi olarak çalışan 24 yaşındaki oğlu Göktuğ Demirarslan ile 26 yaşındaki kız arkadaşı Elena Radchikova, 16 Eylül 2013’te Ankara Eryaman Atakent Mahallesi Vadi Sitesi’ndeki evlerine gittikleri sırada pompalı tüfekle kafalarına ateş edilerek vahşice öldürülmüştü. Bu cinayetin baş şüphelisi olarak Göktuğ Demirarslan’ın çocukluk arkadaşı Atalay F. aranıyordu. Zanlı ve Göktuğ Demirarslan, 2011 yılında Erasmus programıyla Paris’e gitmiş, orada iki Rus kızla tanışmış ve sevgili olmuşlardı. Daha sonra Türkiye’ye döndüler. Cinayet sebebi olarak da şüphelinin Elena Radchikova’ya olan platonik aşkı öne sürülmüştü.  Zanlının sahte kimlikle Yunanistan’a geçtiği iddia edilmiş ve hakkında Interpol’den kırmızı bültenle yakalama kararı çıkarılmıştı.

Bu cinayet sonrasında Atalay F.’nin Paris’teki eski kız arkadaşının da kayıp olduğu ortaya çıkmıştı.

Bu cinayet sonrasında Atalay F.'nin Paris'teki eski kız arkadaşının da kayıp olduğu ortaya çıkmıştı.

2011’den beri kayıp olan Olga Seregina Interpol tarafından aranıyor (INTERPOL) ve onun da cinayete kurban gittiği düşünülüyor.

Her olayın bir öncekini ortaya çıkarması ve kayıp şüphelinin bir türlü yakalanamaması şüpheleri arttırdı.

Atalay F.’nin Galatasaray Lisesi mezunu olduğu, Ankara cinayetini işlediği sırada ODTÜ’de Biyoloji doktorası yaptığı ortaya çıktı. Sosyal medya hesaplarında büyük holdinglerde çalıştığı görülüyor. Çifte cinayet sonrası oldukça varlıklı olduğu öğrenilen ailesiyle bağlarını kopardığı ve sahte kimlikle günlük işlerde çalışarak geçimini sağladığı tespit edildi.

Tüm bu detaylardan sonra şüpheli Atalay F.’nin bir seri katil olma ihtimali oldukça yüksek. Varlıklı bir aileden gelen, iyi eğitimli, zeki bir seri katille mi karşı karşıyayız? Eğer böyle biriyse gerçekten para için mi cinayet işledi? Bunları zaman gösterecek. Şu an yurt içi ve yurt dışında arama çalışmaları son hızla devam ediyor. Umarız arama çalışmaları bir başka kötü haber gelmeden sonuçlanır.