Perşembe , 19 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / Volkan Cengiz..

Volkan Cengiz..

HDP’den hiç ses yok !

Normalde sözde Kürtlere saldıran İşid’in yok edilmesi için oluşan Erdoğan’a destek olması gerekmezmiydi ?

Bakıyorsunuz bırak desteği bir de Suriye’ye girilirse kandil Güneydoğu’yu karıştırmakla tehdit ediyor !

Türkiye’nin işi İşid’le, Kandil’e ne oluyor?

“Kürdistan kurulmasına izin vermiyor Türkiye” deseler,  hani Pyd kendini koruyamıyordu ? Kürdistan kurulsa nasıl koruyacak ki ?

Asıl mesele İşid değil miydi ?

Ayrıca Türkiye yanı başında bir devlet kurulurak, bu ülkenin gelecek nesillerinin Ortadoğu’nun enerji kaynaklarından üstelik kürtler eli ile mahrum kalmasını kabullenmek zorunda mı ?

Yani Kürtler, Amerika’nın İsrail’in elinden tutacak, bize madik atacak, biz de bunu kabullenmek zorundayız öyle mi ?

Suriye tezkerisinden belliydi aslında film. Önce Chp ve Hdp Suriye konusunda Ak Parti’yi sıkıştırdılar. Sonrasında Suriye’ye sınır ötesi operasyon gündeme geldi. Sözde İşid’e karşı olan Hdp’de Chp’de tezkereye hayır oyu verdiler ??

Sonra İşid Kobani’ye saldırdı. Türlü türlü ayak oyunları oynandı. Yalan dolan gırla! Son olarak Chp’den de kayan oylarla Hdp %13’ü aldı. Türkiye’yi koalisyona düşürdüler. Bunu fırsat bilerek de mültecileri Türkiye’ye gönderdiler. Kendilerine toprak alanı açtılar. Şimdi de kendilerine devlet kuruyorlar vs…

Her şey ortada her şey açık!

Bu ne iş ya!!???

Biz burada barış kardeşlik türküleri tutturmuş gidiyoruz. Kardeşimiz dediklerimiz Amerika’ya kardeş oluyor. İsrail’e kardeş oluyor. Onların petrol hatlarına bekçilik yapıyor. Bizi iç savaşla tehdit ediyor. Yıllarca onlara dışkı yediren, dilini konuşturmayan, yüzlerine bakmayan Chp ile can ciğer olmuş bizi vuruyor!! Türkiye’yi böleceğiz diyen Hdp’ye milyonlarca oy veriyor!!

Ümmetçi kardeş Kürtleri tenzih ederim ama, bu Kürtler hangi Kürtlerse bu kadar da yeter artık !

Türklerin barışa, kardeşliğe olan inancını yerle bir ettiler ! Mesele ırkçı devlet anlayışının Kürtlerin elinden aldığı hakları değilmiş meğer ! İşleri istediklerini alanı kadarmış ! Mesele bölünmekmiş ! Mesele bu uğurda sinsi bir yol izlemekmiş !

Kimse kusura bakmasın ama görünen bu!