Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / Volkan cengiz

Volkan cengiz

Değerli dostlarım, ayıptır söylemesi bayram tatilini geçirmek üzere İstanbul’dan Ege’ye doğru yola çıkan tatilcilerden biri de benim.

Uzun zamandır bayram tatili için başka bir şehre gitmemiştim. Unutmuşum bayram çilesi denen zahmetli yolculuğu…

Gelibolu’dan Çanakkale’ye geçer oradan da yoluma devam ederim diye hesap ederken, Gelibolu’ya vardığımda gördüğüm mahşeri feribot kuyruğu, rotayı 42 km ötedeki Eceabat istikametine çevirmeme sebep oldu.

Eceabat’ta böyle bir yoğunluk olmaz diye düşündüm.

Tabii Eceabat’a vardığımda feribot kuyruğuna girmeden Çanakkale’ye geçmenin bir hayalden ibaret olduğunu anladım.

Uzun araç kuyruğunun sonundaki bölümde durdum ve herkes gibi beklemeye başladım.

Aniden mecburen girdiğiniz bu kuyruk sizi yolun ortasında bırakıyor. Etrafınızda hiç birşey yok. Bir sorun olsa caddenin ortasında kaldınız işte…

Arabasından inenler, wc arayanlar, stresten tartışanlar, ayılanlar, bayılanlar derken tam 6 saat feribot kuyruğunda bekledim. Daha geç gelenler zannediyorum hala oradadır.

Bu 6 saatlik bekleyişten sonra feribota bindiğinizde karşıya geçmeniz sadece 20 dk alıyor. Yani 20 dk için 6 saat bekliyorsunuz. Ve dediğim gibi 12 saat bekleyenler olduğundan da hiç şüphem yok.

Şimdi 90 yıl oraya bir köprü yapmayan devletime mi kızayım? Yoksa devletimin önüne taş koyanlar mı kızayım?

Erdoğan kendi ağzıyla açıklamıştı. Ak Parti’nin seçim beyannemesinde de vardı ” Çanakkale Boğazı’na köprü” diyorlardı.

Peki bu ülkenin aklıevvelleri ne yapıyor?

O köprüyü ve daha bir çok köprüyü yaptırmam diyen Chp’ye oy verebiliyor! Ve bunu sorgulamıyor bile!!.. ” Chp’den başka partiyi desteklemem ama nedir bu Chp’deki yıkma sevdası” diye sorgulayamıyor.

İlerici Chp bu ülkenin insanına hep böyle şeyleri layık gördü! Sürün kuyruklarda, geber yokluklarda. ” Ben cumhuriyetçiyim, ben ilericiyim” de, herşeyin üzerini kapat.

Bugün o kuyrukta bekleyen kaç ilerici Chp’li vardı acaba? Kaç tane bir adım bile gidemediğini göremeyen, ilerici embesil vardı!?

Hizmet edene küfür eden, rezil edene teşekkür eden kaç nankör de o eziyeti çekti kim bilir!

İşin en tuhaf yanı da şu ki; Orada bir Chp’li bulup da sorsaydım: ”Bu eziyet yerine bu işleri yoluna koyanlara oy vermek daha milli bir hareket olmaz mı?” deseydim. Kesin yine “Chp” diye anırır dururdu!

Elin gavuru Chp’lilerin beynini öyle bir emmiş ki! Savaş deyince aklıllarına sadece kendi ülkesiyle ve İslam’la savaşmak geliyor bu kesimin!

Ne diyeyim! Allah bu ülkenin yerinde saymasına vesile olan herkesten hakkı olanların hakkını almayı nasip etsin İnşaAllah!..

Yarın bayramlaşmak üzere. Selam ve dua ile…