Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / VİZYONDAKİ FİLMLER

VİZYONDAKİ FİLMLER

 • Sihirbazlar Çetesi 2

  Sihirbazlar Çetesi 2

  Yönetmen: Jon M. Chu
  Oyuncular

  :
  Sanaa Lathan, Tsai Chin, Shina Shihoko Nagai, Woody Harrelson

  Tür: Aksiyon, Komedi, Gerilim (115 dk)
  Vizyon Tarihi: 10.06.2016

  Atlılar olarak bilinen usta dört sihirbaz, en cüretkâr gösterileri için geri dönüyor. Bir yıl önce yaptıkları Robin Hood stili gösteri ile toplumun hayranlığın kazanan ve FBI’ı utandıran çete, geri dönüş gösterisi ile kaçışın onlar için bir çocuk oyuncağı olduğunu gösteriyor. Özenle planlanmış sürpriz gösterilerini, ahlâksız Owen Case’i ifşa etme umuduyla sergiliyorlar.
 • Yönetmen: Rich Moore, Jared Bush
  Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera (108 dk)
  Vizyon Tarihi: 10.06.2016
  Zootropolis adlı metropolis, birçok farklı doğal ortamın ve hayvanın birarada yaşadığı bir şehirdir. Burası bir fil kadar büyük ya da bir arı kadar küçük olanların bile istediği her şeyi yapabileceği türden bir yerdir. İyimser Polis Memuru Judy Hopps buraya geldiğinde, polis olmanın hiç de kolay olmadığını fark eder. Kendini ispatlayabilmek için gizemli bir olayı çözmeye çalışacaktır.
 • Korku Seansı 2

  Korku Seansı 2

  Yönetmen: James Wan
  Oyuncular

  :
  Bob Adrian, Benjamin Haigh, Alexa Najera, Abhi Sinha

  Tür: Korku
  Vizyon Tarihi: 17.06.2016

  Dünyaca tanınmış doğaüstü olay araştırmacıları Ed ve Lorraine Warren ile ilk kez 2013 yazında tanışmıştık. Bu yaz izleyeceğimiz Korku Seansı 2 / The Conjuing 2’de demonoloji (şeytan ve cinlerin varlığını araştıran bilim) uzmanı Ed ve Lorraine Warren çiftinin vaka dosyalarından bir diğerinden sinemaya uyarlanan hikayeyi izleyeceğiz.
 • Sekerat Son

  Sekerat Son

  Yönetmen: Şeyda Şen
  Oyuncular

  :
  Reyhan İlhan, Selvi Sakayan, Almila Kuruoğlu, Aslı Yıldırım

  Tür: Gerilim, Korku
  Vizyon Tarihi: 10.06.2016

  Genç bir ressam olan Seda’nın hayatı, ardarda yaşadığı olaylar ile sarsılır. Bu esnada öteki aleme yönelir ve karanlık güçlerin etkisi altına girer.Ölüm anında yaşadıkları Seda için hayattayken yaşadıklarınn çok daha ötesindedir. Seda’yı hayata döndürmek için gerekli olan kalp masajı, beklenmedik olayların başlangıcıdır. Masaj boyunca ruhu edeninden tekrar tekrar ayrılıp geri döner. Seda bu gitgeller esnasında karanlık güçleri…
 • Ve Panayır Köyden Gider

  Ve Panayır Köyden Gider

  Yönetmen: Mete Sözer
  Oyuncular

  :
  Meral Çetinkaya, Nebil Sayın, Haluk Yüksel, İlyas Salman

  Tür: Drama (99 dk)
  Vizyon Tarihi: 10.06.2016

  Filmde, geçmişini unutmak isteyen bir köy ve geçmişini yakalamak isteyen bir yabancının yolları kesişiyor. Yabancının köye gelişi önce merak, sonra şüphe uyandırıyor. Yıllar önce bir düğünde yaşanan kanlı bir gecenin karanlık anıları tekrar canlanıyor. Yabancı, geçmişten gelen biri mi, yoksa gençlerin terk ettiği, her günün, her anın bir öncekinin tekrarı olan bu köye umut mu getiriyor. Soru filmle birlikte yanıtını buluyor.
 • Özel Kargo

  Özel Kargo

  Yönetmen: Max Adams
  Oyuncular

  :
  Nick Loeb, Mark-Paul Gosselaar, Lydia Hull, Mackie Burt

  Tür: Aksiyon, Suç, Drama (90 dk)
  Vizyon Tarihi: 10.06.2016

  Dünyanın en bilinen hırsızı Jack ve onun eğitimli ekibi çok büyük bir soyguna hazırlanırken, Jack’in eski sevgilisi hamile olarak ortaya çıkar. Bu gizemli kadın Jack ve onun tüm eğitimli ekibini tehlikeli ve büyük bir dolandırıcılığın içerisine sokar. Jack, Eddie’nin paralarını çaldığını farkındadır. Şimdi Jack eski sevgilisi uğruna bu büyük tehlikenin içerisine girip girmeyeceğine acilen karar vermelidir.
 • Fırtınalı Hayatlar

  Fırtınalı Hayatlar

  Yönetmen: Michael Grandage
  Oyuncular

  :
  Colin Firth, Jude Law, Nicole Kidman, Laura Linney

  Tür: Biyografi, Drama (94 dk)
  Vizyon Tarihi: 10.06.2016

  Genç yaşında ün ve başarıya ulaşan Wolfe, çarpıcı yeteneğiyle örtüşen etkileyici de bir karaktere sahiptir. Perkins, tüm zamanların en saygıdeğer ve tanınan edebiyat editörlerindendir ve F. Scott Fitzgerald ile Ernest Hemingway gibi sembolleşmiş roman yazarlarını keşfetmiştir. Wolfe ve Perkins arasında karmaşık bir dostluk gelişir. Eğitici dostlukları, bu parlak ama birbirinden çok çok farklı iki adamın hayatını sonsuza dek t…
 • Ki & Ka: Kim Kadın Kim Koca

  Ki & Ka: Kim Kadın Kim Koca

  Yönetmen: R. Balki
  Oyuncular

  :
  Rajat Kapoor, Ratnesh Mani, Tanvir Singh, Swaroop Sampat

  Tür: Komedi, Romantik (126 dk)
  Vizyon Tarihi: 10.06.2016

  Kia, kadınların sadece evlerinde oturarak kocaları sayesinde hayatta kalmalarına karşı çıkmakta ve başarılı bir iş kadını olmayı hedeflemektedir. Delhi’ye uçakla gittiği sırada Kabir’le tanışır. Kia, Kabir’in bir iş adamı olmak için kendini yormak istemediğini öğrenirken, aslında babasının mirasını ve izlediği kariyer yolunu kesinlikle reddeden, son derece başarılı bir müteahhidin oğlu olduğunu da fark eder.
 • Belgica

  Belgica

  Yönetmen: Felix Van Groeningen
  Oyuncular

  :
  Arne Sierens, Ben Benaouisse, Bo De Bosschere, Boris Van Severen

  Tür: Drama (127 dk)
  Vizyon Tarihi: 10.06.2016

  Yirmilerinin sonlarındaki Jo, bir zamanlar sanatla uğraşmış ama başarılı olamamıştır. Tutkusunu, yeni açtığı ve diğer tüm barlardan farklı olmasını istediği Belgica’ya taşır. Öte yandan ağabeyi Frank, şehre uzak bir yerde aldığı çiftliğiyle uğraşırken ikinci çocuğunun dünyaya gelmesini bekler. Jo’nun barına yaptığı bir ziyaret sonrasında iki kardeş Belgica’yı daha büyük, modern ve eğlenceli bir yer haline getirmeye karar verir.
 • Rüzgarın Oğlu

  Rüzgarın Oğlu

  Yönetmen: Stephen Hopkins
  Oyuncular

  :
  Andrew Moodie, Amanda Crew, Adrian Zwicker, Carice van Houten

  Tür: Biyografi, Drama, Spor (124 dk)
  Vizyon Tarihi: 27.05.2016

  Rüzgarın Oğlu (Race), tarihin en iyi atleti olmak için çıktığı yolda efsanevi bir yıldız olan ve 1936 Olimpiyatları’nda Adolf Hitler’in Ari üstünlüğü görüşüne karşı mücadele ederek dünya sahnesine çıkan Jesse Owens’ın gerçek ve etkileyici hikâyesini anlatıyor. Film, asıl adı James Cleveland olan Jesse Owens’ın olimpiyat efsanesi olma mücadelesini anlatırken izleyiciye cesaret ve ilham da veriyor.
 • Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması

  Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması

  Yönetmen: Duncan Jones
  Oyuncular

  :
  Clancy Brown, Dominic Cooper, Daniel Wu, Daniel Cudmore

  Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik (123 dk)
  Vizyon Tarihi: 10.06.2016

  Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanan World of Warcraft oyunundan uyarlanan film fantastik bir dünyada çeşitli ırkların savaştığı görsel bir şölen sunuyor.
 • X-Men: Apocalypse

  X-Men: Apocalypse

  Yönetmen: Bryan Singer
  Oyuncular

  :
  Sophie Turner, Stan Lee, Tómas Lemarquis, Rose Byrne

  Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
  Vizyon Tarihi: 19.05.2016

  Yönetmen Bryan Singer, eleştirmenlerce beğenilen X-Men: Geçmiş Günler Gelecek filminin ardından karşımıza X-MEN: Apocalypse ile geliyor. Medeniyetin şafağından beri, Apocalypse’e tanrı gözüyle bakılmaktadır. Marvel’in X-Men evreninin ilk ve en güçlü mutantı Apocalypse, birçok mutantın özelliğini kendinde toplayarak ölümsüz ve yenilmez olmuştur. Binlerce yıllık uykusundan uyandığında bulduğu dünya, onu büyük hayal kırıklığına u…
 • Alis Harikalar Diyarında: Aynanın İçinden

  Alis Harikalar Diyarında: Aynanın İçinden

  Yönetmen: James Bobin
  Oyuncular

  :
  Lindsay Duncan, Leo Bill, Mia Wasikowska, Helena Bonham Carter

  Tür: Macera, Aile, Fantastik (113 dk)
  Vizyon Tarihi: 27.05.2016

  Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı fantastik evrene bir kez daha geri dönüyoruz. Harikalar Diyarı, beklenmedik bir misafirin ziyaretine uğruyor ve misafiri bu büyülü evrenin işleyişini ve ev sahiplerini yavaş yavaş keşfetmeye başlıyor. Mad Hatter ise tüm çılgınlığıyla adalet ve tabii ki dostluk için orada bekliyor. Tam her şey bitmiş, ortalık fazlasıyla karışmışken gerçekliğe giden yolda bir kez daha krallığın kurtuluşu için…
 • Oflu Hoca’nın Şifresi 2

  Oflu Hoca’nın Şifresi 2

  Yönetmen: Adem Kılıç
  Oyuncular

  :
  Seymen Aydın, Ahmet Varlı, Buket Dereoğlu, Başak Daşman

  Tür: Komedi (110 dk)
  Vizyon Tarihi: 13.05.2016

  Ahmet, başkanlığı kaptırdığı için hâlâ Oflu’ya öfkelidir. Oflu Hoca yüzünden hem itibar hem para kaybetmiştir. Tekrar başkan olmanın yollarını ararken zengin müteahhit İdris, oğlu Şaban’a Nur’u ister. Ahmet kendini kurtarmak için hemen kabul eder. Durumu öğrenen Kadir ve Oflu Nur’u kaçırmaya karar verirler. Ama Nur’u kaçırayım derken yanlışlıkla Ahmet’in halasını kaçırırlar ve işler tamamen karışır.
 • 1 Kezban 1 Mahmut: Adana Yollarında

  1 Kezban 1 Mahmut: Adana Yollarında

  Yönetmen: Cenk Çelik
  Oyuncular

  :
  Cenk Hakan Köksal, Ercan Zincir, Esin Yıldız, Necla Özay

  Tür: Komedi
  Vizyon Tarihi: 27.05.2016

  Mahmut ve Emrah, İstanbul’daki bekâr evlerinde öğrencilik hayatı yaşayan iki yakın arkadaştır. Mahmut bir gün sevgilisi Kezban’ı kaçırmaya karar verir. Çünkü Kezban’ın abisi Kürşat ilişkilerine onay vermemektedir. Emrah ailesinin Mersin’deki yazlığını ayarlar ve sevgilisi Yaprak’ı da yanına alır. Hep beraber Şahin marka modifiyeli arabalarıyla Mersin’e kaçarlar. Aksiyon ve komedi dolu bir maceraya atılırlar.
 • Cinni: Uyanış

  Cinni: Uyanış

  Yönetmen: Emre Aydın
  Oyuncular

  :
  Eda Köksal, Merve Deniz, Gökcen Gökçebağ

  Tür: Korku, Gerilim
  Vizyon Tarihi: 27.05.2016

  Dilara, çocukluğu zorlu geçmiş, kendi halinde yaşayan, tercüman olduğu için evde calışan ve bu yüzden çok dışarı çıkmayan bir kadındır. Bu monoton hayatı, bir gece evinin bahçesinde tanımadığı bir adamın cesedinin yanında uyanmasıyla tamamen değişir. O geceden sonra, onu dehşete düşüren, paranormal olaylar yaşamaya başlayacaktır. Dilara, kendisine neler olduğunu, kimlerin O’na musallat olduğunu araştırırken, asıl gerçekle yüzleşir.
 • Angry Birds Film

  Angry Birds Film

  Yönetmen: Fergal Reilly, Clay Kaytis
  Tür: Animasyon, Komedi (97 dk)
  Vizyon Tarihi: 13.05.2016
  Film bizi nüfusu tamamen –ya da neredeyse tamamen– mutlu ve uçamayan kuşlardan oluşan bir adaya götürüyor. Bu cennet köşede, öfke sorunu olan Red, hızlı Chuck ve gelgitleri olan Bomba hep dışarıda kalmıştır. Fakat ada gizemli yeşil domuzcuklar tarafından ziyaret edildiğinde, domuzların neyin peşinde olduğunu çözmek bu dışlanmış kuşlara kalır.
 • Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

  Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

  Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim (146 dk)
  Vizyon Tarihi: 06.05.2016
  Marvel’in “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” fiminde Steve Rogers’ı, insanlığı koruma yolunda görevlerine devam eden Yenilmez’lerin yenilenmiş ekibinin lideri olarak görüyoruz. Yenilmezler’in dahil olduğu bir olay kötü sonuçlanınca, politik güçler Yenilmezler’in bir otorite tarafından takip edildiği ve yönlendirildiği bir sistem kurulması için baskı yaparlar. Bu durum Yenilmezler’in fikir ayrılığına düşerek iki gruba ayrıl…
 • Para Tuzağı

  Para Tuzağı

  Yönetmen: Jodie Foster
  Oyuncular

  :
  Aaron Yoo, Caitriona Balfe , Daoud Heidami, Darri Ingolfsson

  Tür: Suç, Drama, Gerilim (98 dk)
  Vizyon Tarihi: 27.05.2016

  TV sunucusu Lee Gates ve yapımcısı Patty Fenn, her şeyini kaybetmiş kızgın bir yatırımcının stüdyoyu zorla ele geçirmesiyle kendilerini aşırı bir durum içinde bulurlar. Televizyonda milyonlara gergin ve zoraki bir canlı yayın sırasında, Lee ve Patty’nin günümüzün hızlı tempolu ve küresel piyasalarının kalbindeki bir komplonun ardında yatan gizemi açığa çıkarmak için öfkeyle ve zamanla yarışmaları gerekir.
 • Benim Çılgın Düğünüm 2

   Benim Çılgın Düğünüm 2
  Yönetmen: Kirk Jones
  Oyuncular

  :
  Nia Vardalos, Michael Sofos, Michael Constantine, Lainie Kazan

  Tür: Komedi, Romantik (94 dk)
  Vizyon Tarihi: 03.06.2016

  İlk filmde Toula, Amerikalı Ian’a aşık olmuş ve unutulmaz bir Yunan düğünü yaşamıştı. Yine unutulmaz bir Yunan düğünü var. Toula, kızı Paris’i bir saniye olsun yanından ayırmak istemezken, Paris geleneksel ailesinin bu ilgisinden sıkılmış olduğundan başka bir şehirde üniversite okumak istemektedir. Tam da ailesini buna ikna etmeye çalışırken tanıştığı yakışıklı Amerikalı ile kahkaha dolu bir Yunan düğününe adım atar.
 • Kahraman Koala

  Kahraman Koala

  Yönetmen: Noel Cleary, Deane Taylor
  Oyuncular

  :
  Barry Humphries

  Tür: Animasyon, Macera, Aile (93 dk)
  Vizyon Tarihi: 27.05.2016

  Genç ve maceraperest bir koala olan Blinky Bill’in en büyük hayali küçük bir kasaba olan Green Patch’den ayrılıp kaşif babasının izinden gitmektir. Baba Bill bir süre önce Avustralya’nın çöllerinde kaybolmuştur ve onun sağ olduğuna inanan tek kişi Blinky’dir. Blinky, babasının nerede olduğu konusunda ipucu bulunca, kendisini Avustralya’nın tehlikeli ve vahşi doğasında macera dolu bir yolculuğun içinde bulur.
 • Şeytanın Çocukları: El Ebyaz

  Şeytanın Çocukları: El Ebyaz

  Yönetmen: Vedat Dikmetaş, Oya Köksal
  Oyuncular

  :
  Balamir Emren, Birgül Ulusoy, Cenk Torun, Ceyda Ayça Çetin

  Tür: Korku
  Vizyon Tarihi: 03.06.2016

  Arkeoloji çalışmaları yapan bir ekibin yolu esrarengiz bir gemide kesişir. 2 yıl önce bu gemide korkunç olaylar yaşanmıştır ama görevi alan yeni ekipten yalnızca bir kişi bu olayların iç yüzünü bilmektedir. Genç ekip için ürkütücü olan gemi demir aldıktan sonra esrarengiz olaylar yaşanmaya başlar. Bu olaylar genç ekipten kimileri için her şeyin sonu, içlerinden biri için ise kendisiyle yüzleşme olacaktır.
 • Somuncu Baba: Aşkın Sırrı

  Somuncu Baba: Aşkın Sırrı

  Yönetmen: Kürşat Kızbaz
  Oyuncular

  :
  Haldun Boysan, Gürkan Uygun, Kenan Bal, Fırat Tanış

  Tür: Drama, Tarih
  Vizyon Tarihi: 01.04.2016

  Hamid, daha henüz gençken babasını kaybetmesinin travması ile sarsılır. Yaşadığı acı sonucu kendisini bulma yoluna girer ve bir dergaha sığınır. Buradaki diğer müritler gibi dergahın günlük işlerine yardımcı olur ve ekmek pişirmeye başlar. Bir yandan da ilim derslerini sıkı sıkıya takip eder. Kısa sürede hocasının gözdesi halir; yine hocasının isteği ile Hamid sürpriz bir evliliği kabul etmek zorunda kalır. Fakat onun içinde a…
 • Alamet-i Kıyamet: Tarikat

  Alamet-i Kıyamet: Tarikat

  Yönetmen: Doğa Can Anafarta
  Oyuncular

  :
  Doğuş Gün Demir, Enis Zeytinler, Funda Ersin, Büşra Çubukçuoğlu

  Tür: Korku, Gerilim (90 dk)
  Vizyon Tarihi: 20.05.2016

  1999 yılında geçen hikayede, Elif adlı genç bir kadın No:72 apartmanında yaşamaktadır. Yalnız hayat sürdüren Elif, hamiledir. ’99 yılında Türkiye’de ve dünyada kıyamet alametleri gibi sıradışı olaylar yaşanırken, 72 numaralı apartmandaki komşuların ise hepsi birbirinden garip kişilerdir… Elif kıyamet alametleri ile komşularının arasına sıkışmıştır.
 • Yaz Kampı

  Yaz Kampı

  Yönetmen: Alberto Marini
  Oyuncular

  :
  Diego Boneta, Àlex Monner, Andrés Velencoso, Jocelin Donahue

  Tür: Korku (81 dk)
  Vizyon Tarihi: 03.06.2016

  Dört genç Amerikalı, yurtdışında geçirecekleri ilk yaz kampı için Avrupa’yı seçer. Bu kampın aslında onların son tatili olduğunu bilmemektedirler. Hızla yayılan bir enfeksiyonun etkisi altında kalan gençler kendilerini korku ve çaresizlik içinde bulurlar. Zaman zaman birbirleriyle yarışacakları korku dolu anlarda enfeksiyonun kaynağını ve hayata tutunmanın yollarını aramak zorundadırlar.
 • Vurgun

  Vurgun

  Yönetmen: Alex Brewer, Benjamin Brewer
  Oyuncular

  :
  Alexandria Lee, Carl Windom Carlito, Elijah Wood, Eric Heister

  Tür: Suç, Gerilim (92 dk)
  Vizyon Tarihi: 03.06.2016

  Waters ve Stone, sıkıcı idari işlerde görevli ve fazladan para kazanabilmek için çaldıkları Sivil Servis Sınav sorularını diğer memurlara satan polis memurlarıdır. Stone, bir eroin satıcısının, çok yüksek bir kefalet ile serbest kalması hakkında bir duyum alır. Bu kadar fazla miktarda nakitin kaynağını bulmak için plan yapar. Özenli bir araştırmadan sonra ulaştıkları ipuçları, onları bir marketin arkasındaki, içine banka kasas…
 • İyi Adamlar

  İyi Adamlar

  Yönetmen: Shane Black
  Oyuncular

  :
  Anna McNiven, Angela Everhart, Angourie Rice , Adriana Karras

  Tür: Suç, Gizem, Komedi (116 dk)
  Vizyon Tarihi: 20.05.2016

  1970’ler Los Angeles’ında, şanslı ama sakar özel dedektif Holland March ve dikkatli araştırmacı Jackson Healy bir gizemi çözmek için bir araya gelir. Birlikte, herkesin aradığı ve önemli bir sırrı saklayan kayıp kızı bulmaları gerekmektedir. Bu kız, ünlü bir porno yıldızı olan Misty Mountain’ın gizemli ölümünü çözebilecek bilgilere sahip tek kişidir. Bu araştırma esnasında iki dedektif kendilerini yüksek statüdeki devlet yetki…
 • Evrim

  Evrim

  Yönetmen: Lucile Hadzihalilovic
  Oyuncular

  :
  Anna Broock, Annie Enganalim, Eric Batlle, Chantal Aimée

  Tür: Drama, Korku, Gizem (81 dk)
  Vizyon Tarihi: 03.06.2016

  On yaşındaki Nicolas, yalnızca kadınların ve erkek çocuklarının barındığı bir adada annesiyle birlikte yaşamaktadır. Okyanusun kenarındaki bir hastanede tüm erkek çocuklara gizemli bir tedavi uygulanmaktadır. Bu tedaviyi ve etraflarında olanları sorgulamaya başlayan Nicolas, annesinin kendisine yalan söylediğini fark eder. Bir gece annesini sahile kadar takip eder ve gördükleri karşısında büyük bir şok yaşar. Ancak gördükleri,…
 • Sen Benimsin

  Sen Benimsin

  Yönetmen: Luca Guadagnino
  Oyuncular

  :
  Aurore Clément, Dakota Johnson, Corrado Guzzanti, Elena Bucci

  Tür: Suç, Drama, Gizem (120 dk)
  Vizyon Tarihi: 03.06.2016

  Rock efsanesi Mary’nin, sevgilisi Paul ile tekdüzeleşen ilişkilerini tazelemek için çıktıkları İtalya tatillerine eski sevgilisi ve kızının dahil olmasıyla gelişen olayları konu alan “A Bigger Splash”, kıskançlık, romantizm ve şehvet dolu oyunların eksik olmadığı bu ilişkiler girdabında gerilimi sonuna kadar ayakta tutmayı başarıyor.
 • Sonsuzluk Teorisi

  Sonsuzluk Teorisi

  Yönetmen: Matt Brown
  Oyuncular

  :
  Dev Patel, Devika Bhise, Dhritiman Chatterjee, Christopher Ravenscroft

  Tür: Biyografi, Drama (108 dk)

  Hindistan’ın Madras kentinde yoksulluk içinde büyüyen Srinivasa Ramanujan Iyengar, İkinci Dünya Savaşı sırasında Cambridge Üniversitesi’ne giriş hakkı kazanır. Profesör G. H. Hardy rehberliğinde, Iyengar matematiksel teorinin öncülerinden olacaktır. Filmde gerçekte yaşamış olan matematikçi Srinivasa Ramanujan Iyengar’ın gerçek hikayesi anlatılıyor.