Cuma , 9 Eylül 2022
Anasayfa / DÜNYA / Ülkeyi kaosa sokacak şok iddia!

Ülkeyi kaosa sokacak şok iddia!

Koalisyon arayışları tartışılmaya devam ediyor. A Haber’de yayınlanan Memleket Meselesi’ne konuk olan Savcı Sayan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin AK Parti ile neden koalisyon kurmak istediğini anlattı. Sayan, “CHP üst akıl ile operasyon yapacak” dedi.

Ankara’da bir dostumla yemek yedim. Bana anlattıkları beni ülkem adına kaygılandırdı. Aynen şunu söyledi. “Biz CHP’nin içindeki yurtseverler ‘söz konusu Türkiye’yse gerisi teferruattır’ diyenlerdeniz. Ve ülkenin bir an önce hükümete kavuşmasını istiyoruz. Fakat Kılıçdaroğlu’nu oraya getiren üst akılın planını gördüm duydum çok üzüldüm” dedi…

Arkadaşıma plan nedir diye sordum. “Siz koalisyona AK Parti ile mutlaka girin şartlarınızdan vazgeçin 7-8 bakanlık alın oralara yerleşin biz size 3 ay sonra düzmece dokümanlar vereceğiz tapeler vereceğiz, uluslararası medya algı operasyonunu başlatacak siz de televizyona şu bakanlığın içini boşaltmışlar içler acısı, yolsuzluk diz boyu diyerek çıkın hemen bozun.

AK Parti ortak niye böyle yapıyorsun deyince de ‘biz yolsuzlukların üstüne gidiyoruz’ deyin sonra çıkın hemen halka gidip sahada devireceğiz… İşte bunların amacı bu ve bunu duyunca üzülen arkadaşım bunu Cumhurbaşkanına iletmemi söyledi.