Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / TÜRKİYE’DE ELENDİ FRANSA’DA KAZANDI!

TÜRKİYE’DE ELENDİ FRANSA’DA KAZANDI!

‘O Ses Türkiye’den iki kez elenen Türk kızı Fransa’da kazandı’O Ses Türkiye’den 2 kez elenen Derya Yıldırım isimli yarışmacı, televizyon programının Fransa’daki versiyonu ’The Voice’ta başarılı oldu. 08 Mart 2016 – 17:06:00‘O Ses Türkiye’den iki kez elenen Türk kızı Fransa’da kazandı
Türkiye’de yayınlanan ses yarışması ‘O Ses Türkiye’den 2013 yılında elenen Derya Yıldırım isimli yarışmacı, televizyon programının Fransa’daki versiyonu ‘The Voice’ta kazandı.
‘O Ses Türkiye’de ‘Sultan Süleyman’ isimli şarkıyı seslendiren Yıldırım için hiçbir juri üyesi dönmemiş ve yarışmacı elenmişti.
Jüri üyeleri Yıldırım’a neden bir Fransızca şarkı tercih etmedğini sormuşlardı.
Bunun üzerinde Yıldırım ikinci kez yarışmaya katıldığını ve ilk denemesinde o dönemde çok popüler olan Zaz isimli şarkıcıdan Fransızca ‘Je Veux’ şarkısını seslendirdiğini belirtmişti.
Şaşıran jüri üyeleri bu kez de dönmediklerinde pişman olmuşlar ve Yıldırım’ı üçüncü kez yarışması için ikna etmeye çalışmışlardı.
Ancak Yıldırım bu teklifi reddetmiş ve bir daha ‘O Ses Türkiye’ye katılmayacağını açıklamıştı.
Yaklaşık 3 yıl sonra yarışmanın Fransa versiyonuna dönen Yıldırım, Christine and the Queens’in ‘Paradis Perdus’ (Kayıp Cennetler) adlı şarkısını piyano çalarak seslendirdi.
Performansı büyük beğeni toplayan 19 yaşındaki Yıldırım için bütün juri üyeleri döndü.
Yıldırım ise jüri üyelerinden Fransız şarkıcı, söz yazarı ve eski manken Zazie’yi seçti.