Salı , 17 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / Türkiye şehitlerine ağlıyor

Türkiye şehitlerine ağlıyor

Türkiye şehitlerine ağlıyor. İstanbul ve Siirt’te düzenlenen saldırıda şehit düşen polis memurları için memleketlerinde törenler düzenleniyor. Şırnak Silopi’deki saldırıda şehit düşen polis memurlarından Şahin Polat Aydın için Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi.
ŞEHİT BEYAZIT ÇEKEN-KONYA
Sultanbeyli’de polis merkezine yapılan saldırı ardından çıkan çatışmada şehit olan Beyazıt Çeken Konya’da son yolculuğuna uğurlanıyor.

ŞEHİT DOĞAN ACAR-DENİZLİ
Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde, askeri helikoptere bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından açılan ateş sonucu şehit olan er Doğan Acar’ın Denizli’nin Pamukkale ilçesindeki baba ocağında yas var. Şehidin asker arkadaşları İhsan Yeşilırmak ile Sadık Keskin cenaze törenine katıldı. Acar’ın cenazesi, memleketi Denizli’nin Pamukkale ilçesinde ilçesinde toprağa verildi

ŞEHİT ŞAHİN POLAT AYDIN-ANKARA
Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde şehit olan polis memurlarından Şahin Polat Aydın için Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi.
Törene Aydın’ın ailesi ve meslektaşları katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da törene katılarak şehit Şahin Polat’ın ailesine başsağlığı diledi. Polat’ın cenazesi düzenlenen törenin ardından Ankara’nın Güdül ilçesinde toprağa verildi.

BARIŞ AYBEK-MALATYA
Şırnak’ın Güçlükonak İlçesi’nde PKK’lı teröristler tarafından karakola düzenlenen saldırıda 21 yaşındaki onbaşı Barış Aybek’in şehit düştüğü haberi, Malatya’nın Doğanşehir İlçesi’nde oturan ailesini yasa boğdu. Şehit onbaşının annesi Feride Aybek, Kürtçe ağıtlar yaktı.

Teskeresine 2 ay kala şehit düşen onbaşı Barış Aybek’in ailesine acı haber verildikten sonra cenazesi bu sabah Malatya’nın Doğanşehir İlçesi’ne getirildi. Şehit askerin çiftçilik yapan babası Turabi Aybek ile annesi Feride Aybek sinir krizleri geçirdi. Anne Feride Aybek, Kürtçe ağıtlar yaktı, yakınları gözyaşı döktü.

Ailenin 3 çocuğundan en büyüğü ve bekar olan Barış Aybek’in, kısa süre önce babasıyla yaptığı telefon görüşmesinde, hemen her gün çatışmaya girdiklerini söylediği belirtildi. Şehit onbaşı Barış Aybek, ikindide kılınacak cenaze namazının ardından Doğanşehir İlçesi’nde toprağa verilecek.