Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / TRUMP: ‘MÜSLÜMANLAR FİŞLENMELİ’

TRUMP: ‘MÜSLÜMANLAR FİŞLENMELİ’

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin muhtemel başkan adayı alçak Trump, Müslümana yönelik küstah sözlerinde daha da ileri giderek ülkede yaşayan Müslümanların fişlenmesinin ciddi bir şekilde düşünülmesi gerektiğini söyledi.

Kasım ayında ABD’de yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde Trump, Müslüman karşıtı söylemleriyle haddini aşmaya devam ediyor. Ülkesinde yayınlanan bir programda Trump’a, Orlando’da geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen saldırının ardından alınacak önlemler kapsamında Müslümanların fişlenmesi önerisi hatırlatıldı.

Trump ise “Fişlemenin, ülke olarak üzerinde durmaya başlamamız gereken bir şey olduğunu düşünüyorum. Diğer ülkeler de bunu yapıyor. İsrail’e, diğer ülkelere bakın. Bunu yapıyorlar ve başarılı bir şekilde uyguluyorlar. Fişleme kavramından nefret ettiğimi biliyorsunuz ancak, sağduyuyu kullanmamız gerekiyor” dedi. Terörizmin durdurulması için Amerika’da yaşayan Müslümanların “fişlenmesi” konusunun ciddi şekilde düşünülmesi gerektiğini belirten Trump, “diğer ülkeler bunu yapıyorlar ve bu kötü bir şey değil”ifadelerini kullandı. ne kadar küstah olduğunu bit kez daha ortaya koydu.