Perşembe , 19 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / TERÖR ÖRGÜTÜ YÖNETİCİLERİ TOPLANTIDAYKEN YAKALANDI

TERÖR ÖRGÜTÜ YÖNETİCİLERİ TOPLANTIDAYKEN YAKALANDI

Terör örgütü DHKP-C’nin İstanbul’da gerçekleştirdiği ve il ile bölge sorumlularının aralarında bulunduğu örgütsel toplantı sırasında basılarak gözaltına alınan 10 DHKP-C’li yönetici, çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DHKP-C terör örgütünün il ile bölge sorumluları ile birlikte İstanbul’da gerçekleştirdiği örgüt toplantısı, İstanbul polisi tarafından basılmıştı. İstanbul Sancaktepe’de düzenlenen operasyonda, terör örgütü DHKP-C’nin sözde il ve bölge sorumluları olduğu iddia edilen 10 kişi gözaltına alınmıştı.

Örgütün il ve bölge sorumlularının İstanbul Sancaktpe’deki bir adreste örgütsel toplantı yapacaklarını haber alan İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü, yaptıkları çalışma sonucu toplantının gerçekleştirileceği hücre evini belirledi. Toplantı sırasında adrese özel harekat polisleri ile baskın yapan İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri, örgütsel toplantı halindeki teröristleri yakaladı.

BÖLGE VE İL SORUMLULARI

Operasyonda; Akdeniz Bölge sorumlusu Deniz Özellik, Adana sorumlusu Garip Polat,Bursa sorumlusu Özlem Kütük, Tunceli sorumlusu Selda Bulut, Antalya sorumlusu Dursun Göktaş, Elazığ-Malatya sorumlusu Erdinç Öksüz, Gaziantep sorumlusu Hüseyin Kütük, Mersin sorumlusu Kübra Sünnetçi, Diyarbakır sorumlusu Yurdagül Gümüş ve Eskişehir sorumlusu Eda An yakalandı.

ÇOK SAYIDA ÖRGÜTSEL BELGE

Hücre evinde yapılan aramada çok sayıda dijital ve belge niteliğinde örgütsel veri ele geçirildi. Teröristlerin örgütün yeni eylem planlarına ilişkin strateji belirlemek üzere toplandıkları anlaşıldı. Gözaltına alınan teröristler güvenli bir şekilde Vatan’daki İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Operasyonun son dönemde örgüte vurulan en büyük darbe olduğu bildirildi.

TAMAMI TUTUKLANDI

17 Ağustos’ta emniyete götürülen teröristler günlerce uzman polisler tarafından sorgulandı. Dün İstanbul Adliyesi’ne sevk edilen teröristlerin tamamı tutuklamaya sevk edildi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce sorgulanan teröristlerin tamamı tutuklanarak cezaevine konuldu.

KAYNAK: SABAH