Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / Terör örgütü PKK/PYD Afrin’de aile düzenini parçalıyor!

Terör örgütü PKK/PYD Afrin’de aile düzenini parçalıyor!

Türkiye’nin sözde müttefiki ABD’nin silahlarla donattığı terör örgütü PKKPYD’nin militanlarını artırmak için Suriye’de Halep ilinin kuzeyinde kontrol ettiği Afrin ilçesinin köylerinde her aileden bir kadın ya da erkeği alıkoyduğu öğrenildi.

Terör örgütü PKK/PYD, Suriye’de Halep ilinin kuzeyinde kontrol ettiği Afrin ilçesinin köylerinde her aileden bir kadın ya da erkeği alıkoyuyor.
Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, PKK/PYD güçleri, Afrin’de bir süre önce kurduğu ve “öz savunma” adını verdiği alaydaki militanların sayısını arttırmak için ilçedeki Raco beldesine bağlı köylerde gençleri zorla silah altına alıyor.

PKK/PYD, başta Cala köyü olmak üzere her evden kadın-erkek fark etmeksizin en az bir sivili alıkoyuyor.

Söz konusu köylerin sakinlerinin bir kısmı örgütün eline düşmemek için çevredeki dağlara sığınırken, bazıları da nispeten daha güvenli bölgelerde saklanıyor.

ZORLA REHİN TUTUYOR!

Örgüt, kaçan gençlerin geri dönüp “öz savunma” alayına katılmaları için 60 yaşını aşmamış onlarca babayı rehin tutuyor.

Örgütün, Afrin’e bağlı Şeran beldesindeki ailelere de çocuklarının yerlerini sorarak o gençleri de zorla silah altına alma hazırlığı yaptığı öğrenildi.

Halkın ise örgütün bu uygulamasından rahatsız olduğu ve çocuklarının geleceğinden endişe duyduğu belirtildi.

Öte yandan PKK/PYD militanlarının önceki gün Suriye’nin Haseke iline bağlı Dirbesiyye ilçesindeki pazara gençleri zorla silah altına almak için baskın yaptığı ve en az 15 genci alıkoyduğu kaydedildi.