Cumartesi , 21 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / TERÖR OPERASONLARI 81 GÖZ ALTI!

TERÖR OPERASONLARI 81 GÖZ ALTI!

Denizli, Kırklareli, Konya, Antalya, Ağrı, Siirt ile Edirne’de terör örgütü PKK/KCK’ya ve örgütün gençlik yapılanması YDG-H’ye yönelik olarak düzenlenen operasyonlarda 86 kişi gözaltına alındı.

enizli, Kırklareli, Konya, Antalya, Ağrı, Siirt ile Edirne’de terör örgütü PKK/KCK’ya ve örgütün gençlik yapılanması YDG-H’ye yönelik olarak düzenlenen operasyonlarda 86 kişi gözaltına alındı.
Alınan bilgiye göre, Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında sabah saatlerinde Merkezefendi ilçesindeki bazı adreslere operasyon düzenledi.
Operasyonda, terör örgütünün eylemlerine katıldığı, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın yakalanmasının yıl dönümü 14 Şubat’ta polise molotofkokteyli, havai fişek, taş ve bilye attığı, yolu çöp konteynerleriyle kapattığı öne sürülen 17 kişi, gözaltına alındı.
Kırklareli
Kırklareli’de de terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik olarak düzenlenen operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.
Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında sabah saatlerinde özel harekat polislerinin de katılımıyla 12 adrese operasyon düzenledi.
Operasyonda, terör örgütü üyesi oldukları şüphesiyle M.E.K, O.Y, R.S, A.O, C.G, A.K. ile E.A. gözaltına alındı.
Konya
Konya’da terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik operasyonda, HDP İl Başkanı Nurhan Erkal’ın da aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.
Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü PKK/KCK üyelerinin sosyal paylaşım sitelerinden eylem çağrısı ve örgüt propagandası yaptıkları, terörle mücadelenin sürdüğü illerde katliam varmış gibi algı oluşturdukları bilgisine ulaştı.
Toplanan delillerin ardından harekete geçen ekipler, kent merkezinde HDP İl Başkanı Nurhan Erkal ile Suat Ü, Abdurrahman Ç, Hayrettin E, Refik T, Reşat Y. ve Yener B’yi gözaltına aldı.
Antalya
Antalya’da da terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerine yönelik operasyonda 24 kişi gözaltına alındı.
Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, YDG-H üyeleriyle ilgili bir süredir yaptıkları teknik ve fiziki takibin ardından belirlenen adreslere sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenledi.
Kepez ilçesinde bazı mahallelerde yapılan operasyonda, aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı.
ANTALYA’DA TERÖR OPERASYONU: 24 GÖZALTI ANTALYA’DA TERÖR OPERASYONU: 24 GÖZALTI
Ağrı
Ağrı’da düzenlenen terör operasyonu kapsamında HDP Ağrı İl Örgütü binasında yapılan aramanın ardından aralarında parti il yöneticilerinin de bulunduğu 26 kişi gözaltına alındı.
Alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK/KCK’nın kentte 21 Mart öncesi eylem hazırlığı içerisinde olduğu ve bu yönde HDP İl Örgütü’nde çalışma yürütüldüğü yönünde alınan istihbarat üzerine Ağrı Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile konuyu takibe aldı.
Yapılan çalışmayla PKK/KCK’nın HDP Ağrı İl Örgütü binasında “seminer” adı altında “sözde öz savunma yapılanmasını” oluşturmak ve kentte 21 Mart öncesi “sözde devrimci halk savaşı” başlatmak amacıyla yaklaşık 20 gündür, “çukur kazma, kazılan çukurlara bomba ve mayın döşemek, güvenlik güçlerine mukavemet, saldırı düzenleme, özel savaş teknikleri ve ideolojik konularda eğitim verildiğini tespit eden ekipler, dün akşam saatlerinde sözde eğitim faaliyetinin son gününde operasyon başlattı.
Parti binasında arama yapan polis ekipleri, çok sayıda örgütsel döküman ve hard disk ele geçirdi. Ekipler, aralarında parti il yöneticilerinin de bulunduğu 26 kişiyi gözaltına aldı.
AĞRI’DA TERÖR OPERASYONU: 19 GÖZALTI AĞRI’DA TERÖR OPERASYONU: 19 GÖZALTI

Siirt
Siirt’te terörist cenazelerini organize ettiği ve terör örgütünün dağ kadrosuna eleman sağladığı öne sürülen kişi gözaltına alındı.
Alınan bilgiye göre, Siirt Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda, “terör örgütüne milislik faaliyetinde bulunduğu, örgütün dağ kadrosuna eleman sağladığı, terörist cenazelerini organize ettiği, ölen teröristlerin ailelerine baskı yaparak örgütsel tören düzenlemeye zorladığı, yardım ve yataklık ettiği” ileri sürülen B.K. gözaltına alındı.
Edirne
Edirne’de terör örgütü PKK/KCK’ya ve örgütün gençlik yapılanması YDG-H’ye yönelik olarak düzenlenen operasyonda terör örgütü üyesi oldukları şüphesiyle Trakya Üniversitesi öğrencisi oldukları öğrenilen 4 kişi gözaltına alındı.
GİRESUN’DA GÖZALTINA ALINAN 11 KİŞİ TUTUKLANDI
Giresun ve Batman’da, bölücü terör örgütüne yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan 26 kişiden 11’i tutuklandı.
HDP Dilovası İlçe Başkanı Kamuran Onay, adliyeye getirildi
Dün Kocaeli’nin Darıca ve Dilovası ilçelerinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda gözaltına alınan HDP Dilovası İlçe Başkanı Kamuran Onay, adliyeye getirildi.
Teknik ve fiziki takibin ardından dün Gebze ilçesi Hacıhalil Mahallesi İstanbul Caddesi’nde yakalanan Onay’ın, emniyetteki işlemleri tamamlandı.
Onay, daha sonra Gebze Adliyesine sevk edildi.
Muş
Muş’ta terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 8 şüpheliden 5’i tutuklandı.
Valilikten yapılan açıklamada, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, terör örgütü PKK/KCK adına kırsal alanda ve şehir yapılanması içerisinde faaliyet yürüten, örgüt mensupları arasında iş birliğini sağlayan, örgüte kuryelik, yardım ve yataklık eden örgüt üyelerine yönelik çalışma yapıldığı belirtildi.
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“İlimiz Varto İlçesi ve bazı köylerinde ‘Şehit özel harekat polisi Kemal Yılmaz’ adlı eş zamanlı operasyonda 8 kişi gözaltına alınmış, 14 Mart 2016 günü çıkarıldıkları adli mercilerce ‘silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütüne yardım ve yataklık’ suçlarından 5 kişi tutuklanmıştır.”
AA