Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / Şüpheli suçu FETÖ için işledi

Şüpheli suçu FETÖ için işledi

KPSS soruşturmasını yürüten Savcıyı soruşturma kapsamında telefonla arayarak tehdit eden Nuri Öztürk için iddianame hazırlandı.

Ankara Anayasal Suçlar Bürosu Savcısı Yücel Erkman’ı yürüttüğü KPSS soruşturmasından dolayı arayarak tehdit eden Nuri Öztürk için, iddianame hazırlandı. Anayasal Suçlar Bürosu Savcısı Tekin Küçük tarafından başlatılan soruşturma kapsamında hattı satın aldığı ancak ses analizlerinde telefonu kendisinin etmediği anlaşılan Nuri Öztürk hakkında “Silahlı terör örgütüne üye olmak, görevi yaptırmak için direnme, şantaj, kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirmek ve yaymak” suçlamaları yöneltildi. Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan iddianamede, Öztürk’ün Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması’nın üyesi olduğu ileri sürüldü. İddianamede örgüt üyelerinin hukuka aykırı dinlemeler yaptığı ve bu dinlemeler sonucu elde edilen bilgileri örgütün çıkarları doğrultusunda kullandığı iddia edildi.

OPERASYONU ENGELLEMEK İSTEDİ

2010 yılı KPSS sınavındaki örgütlü kopya olayıyla ilgili olarak yürütülen soruşturmada şüpheli Nuri Öztürk’ün kardeşi K.Ö.’nün de 3 bin 227 şüpheli arasında bulunduğu belirtilen iddianamede, Öztürk’ün bu operasyonu engellemek, örgüt üyelerinin gözaltına alınmasını ve örgütün yasa dışı faaliyetlerinin deşifre edilmesini engellemek için Savcı Erkman’a tehdit ve şantajda bulunduğu kaydedildi.

KAYNAK: SABAH