Cumartesi , 21 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / “Sıra Öcalan’da”

“Sıra Öcalan’da”

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın küstah açıklamalarından destek alan PKK sempatizanı Dilan Akın, terör örgütünün Nusaybin’deki yürüyüşünde “Ülkede tartışılması gereken tek gündem önderliğin özgürlüğü olmalıdır” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ dün Meclis’teki kayıt işlemlerinin ardından “Sayın Öcalan’a uygulanan tecrit politikaları sabırları zorlayan bir yaklaşımdır” dedi. Yüksekdağ’ın bu açıklaması karşılık bulmakta gecikmedi. Mardin Nusaybin’de sokağa dökülen PKK yandaşları, “Tek gündemimiz Önderimizin özgürlüğü” çığlıkları attı.

ÖNDERLİĞİMİZİN PROJESİ
Terör örgütü PKK’nın KJA ve Dem-Genç gibi sözde ‘legal’ uzantıları Nusaybin’de ‘Öcalan’a Özgürlük’ yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşe Nusaybin DBP Eş Başkanları ile Belediye Eş Başkanları da katıldı. Demokrasi Parkında başlayan yürüyüş, Lozan Caddesi üzerinden Mitanni Kültür Merkezi yanındaki Kamışlı sınırında bitti. Burada KJA ve Dem-Genç adına açıklama yapan PKK sempatizanı Dilan Akın, Öcalan’ın biran önce serbest bırakılmasını istedi. Dilan Akın, “Seçim süreci, önderliğimizin projesinin başarısıdır. Ülkede tartışılması gereken tek gündem önderliğin özgürlüğü olmalıdır” dedi.

MANDELA GİBİ OLMALI
Çözüm sürecinde kendilerinin oyalandığını söyleyen örgüt sempatizanı Akın, “Özgürlüğe giden yolda önderlik olmadan yürüyemeyiz. Eğer bir barış, bir çözüm olacaksa bu önderliğimizin özgürlüğü ile olacaktır. Ülkede tartışılması gereken tek gündemin Önderliğin özgürlüğü olmalıdır. Öcalan’ın özgürlüğü için yürütülen mücadele, Mandela’nın Afrika’da yürüttüğü mücadele gibi olmalıdır. Sayın Abdullah Öcalan Kürt halk önderi olduğu gibi tüm dünyada kabul görmüş bir liderdir” şeklinde devam etti. Böylece HDP’nin bir PKK ve Öcalan projesi olduğu bir kez daha itiraf edilmiş oldu.

Kaynak: Vahdet