Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / SİNAN ŞAMİL SAM’IN AİLESİ TÜM ORGANLARINI BAĞIŞLAYACAK

SİNAN ŞAMİL SAM’IN AİLESİ TÜM ORGANLARINI BAĞIŞLAYACAK

Karaciğer yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Sinan Şamil Sam’ın ailesi tüm organlarını bağışlama kararı aldı.Karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman Dünya eski Kıtalar arası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam’ın ailesi tüm organlarını bağışlama karar aldı.
“ORGAN BAĞIŞI MAALESEF MEDENİYET SEVİYEMİZİN GERİSİNDE KALIYOR”
Konu ile ilgili konuşan Sinan Şamil Sam’ın amcası Talat Sam, şunları söyledi: “İnsanlar evlerinden, barklarından, mallarından, mülklerinden vazgeçiyorlar veriyorlar ama organ bağışı dediğimiz zaman maalesef ülkemiz ileri medeniyet seviyesine ulaştığını iddia eden ülkelerin çok çok gerisinde kalıyor.” dedi.
“DEFİN İŞLEMLERİNDEN SONRA ORGANLARI BAĞIŞLAYACAĞIZ”Unknown
“Diyanet’in de bu konuda çok olumlu ve teşvik edici fetvalar olmasına rağmen şu ana kadar bu fetvalara da dört dörtlük uyulduğunu söylememiz doğru değil.” diyen Talat Sam, “Biz bütün bir Sam ailesi olarak karar verdik ve bütün ailemiz yeğenimin defin işlemlerini bitirdikten sonra ilk fırsatta toplanıp hepimiz gidip organlarımızı bağışlayacağız. Böyle bir karar aldık ve bu kararı da en kısa zamanda uygulayacağız” diye konuştu.