Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / ŞERAFETTİN’İN YERİ: RÖPORTAJ

ŞERAFETTİN’İN YERİ: RÖPORTAJ

Merhaba dostlar her hafta bir konuk ile burda olacağım PAZAR günleri olacak köşem bu hafta sitemizin yenilenmesi nedeniyle bir kaç gün gecikmeli başlıyor…

Haftanın ilk konuğu Emirsultan Mahallesi Muhtarı Yusuf Ziya Aydınlı

Her zaman söylerim Muhtarların önemi günümüzde de devam ediyor. Bu görevler saymakla bitmez.

Şerafettin Torun: Sayın muhtarım Emirsultan Mahallesinin Sıkıntıları var mı? şikayetler nelerdir?

Aydınlı: Öncelikle tüm mahalle sakinlerimize buradan sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Son yıllarda Emirsultan’da bir çok sorun çözülmeye devam ediyor Belediye Başkanımız İsmail Hakkı EDEBALİ ile son yılların belki de en verimli çalışmasını yapıyoruz diyebilirim. Tabii ki eksiklerimiz oluyor ihtiyaçlar oluyor. Biz bu konuyu Belediyemize ilettiğimiz de hemen yanıt alıyoruz ve kısa zamanda çalışma yapıldığını görüyoruz ve bu bizi gerçekten mutlu ediyor. Sayın Torun beni bilen bilir yanii eğer bir yerde aksaklık varsa çok iyi yada oluyor demem o yüzden gerçekten sorunlar hem kısa sürede ve planlı bir şekilde olunca ben herkesten inan çok daha seviniyorum. Yıllar öncesini hatırlarız sorunlar bir yumak halinde olurdu koştururduk şimdi öyle değil sorun belirir biz gerekli yerlere iletiriz ve kısa sürede bir plan dairesi içerisinde çözülür. Olması gereken buydu biz geç yakaldık ama güzel sonuçlar ileriye baktığımızda bizi daha da heyecanlandırıyor. Birde karşınızda ki Belediye Başkanı vakit dardır zordur ulaşmak onlar için Ama inanın Sayın EDEBALİ’ye her an ulaşabilmek işte bu beni mutlu ediyor sonuçta biz kendisine uklaştığımızda mahallemizin sıkıntısının bir an önce çözülmesi noktasında hızlı bir başlangıç demek.
TORUN: Sayın muhtarım ikinci sorum mahallemizde ki hamamın arkasında biliyorsunuz bir yeşil alan mevcut. Yanlış hatırlamıyorsam burası kamulaştırılacaktı. Çocuk parkı ve oturma grupları şeklinde düzenlenecekti.
Aydınlı: Bu konunun yakinen takipçisiyim biliyorsunu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe burası için söz vermişti. En kısa sürede yapılacağı konusunda ama şu an için atılmış somut bir adım yok. Bu konuda girşimlerim devam ediyor umuyorum kısa sürede burası istenilen ve arzulanan alana parka dönüştürülür.

Torun: Sayın muhtarım Mahalle konağı ve muhtarlık binası yapılacaktı son gelinen aşama nedir.?
Aydınlı: Biliyorsunuz Emirsultan Bursa’nın en eski mahallerinden biridir. Emirsultan camii ve türbesi ile günün her saati yoğunluk yaşanan bir bölge turizm anlamında da yerli ve yabancı turistlerin ilk geldiği yerlerden de biridir. burası. Çalışmalara başlanacağını umuyorum bu konuda biraz geç kaldığımızda bir gerçek. Ayrıca şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. hamamın BUSMEK kursu olarak hizmet vermesi konusunda girişimlerimiz oldu. İnsanlarımız kurslar için başka semtlere gitmek durumda kalıyor. Tabii son durumu bilemiyorum BUSMEK Merinos’ta olacağı ve burada kursların verileceğine dair bazı söylemler duyuyorum. Bu konunun en azından bir an önce netliğe kavuşması benim ilk sıralarda önem verdiğim konulardan biri iyi haberleri mahalle sakinlerimize vermek için sabırsızlanıyorum.

Torun: Sayın muhtarım öncelikle bize vakit ayırdığınız için size çok teşekkür ediyorum. Son olarak eklemek istediğiniz bir şey varmı?

Aydınlı Sevgili Şerafettin Torun bende size teşekkür ediyorum. Size tekrar medya da görmek ayrıca bizi sevindirdi. Son olarak Mahallemiz sakinlerine huzurlu sağlıklı günler diliyorum.