Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / Şanlıurfa’daki patlamada IŞİD ihtimali

Şanlıurfa’daki patlamada IŞİD ihtimali

Kobani’de meydana gelen patlamada yaralılar var

Şanlıurfa Suruç İlçesi’ndeki Amara Kültür Merkezi önünde patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Şanlıurfa kent merkezinden takviye polis ekipleri gönderildi. İstanbul ve Ankara’dan Kobani’ye destek için giden 300 kişilik ESP‘li gençlerin hedef alındığı belirtiliyor. Patlamanın nedeni henüz bilinmiyor.

Yetkililer, saldırının canlı bomba tarafından gerçekleştirdiğini belirtiyor. SaldırıyıIŞİD‘in gerçekleştirdiği ihtimali üzerinde duruluyor.

KOBANİ’DE PATLAMA

Suruç’ta gerçekleştirilen bombalı katliamın hemen ardından Kobani’de de bir patlama meydana geldi. Patlamanın Kobani Hükümet Binası yakınlarında meydana geldiği ve yaralıların olduğu bildiriliyor.

Kobani’de eşzamanlı patlama!

20 Temmuz 2015 Pazartesi, 13:25:06Güncelleme: 14:28:53

Suruç’ta gerçekleştirilen bombalı katliamın hemen ardından Kobani’de de bir patlama meydana geldi. Patlamanın Kobani Hükümet Binası yakınlarında meydana geldiği ve yaralıların olduğu bildiriliyor

Suruç’taki katliamdan hemen sonra Kobani’de Hükümet Binası’nın yakınlarında büyük bir patlama meydana geldiği bildirildi.
  • Suruç'ta gerçekleştirilen bombalı katliamın hemen ardından Kobani'de de bir patlama meydana geldi. Patlamanın Kobani Hükümet Binası yakınlarında meydana geldiği ve yaralıların olduğu bildiriliyor