Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / SALDIRI HAZIRLIĞINDAKİ TERÖRİSTLER VURULDU!

SALDIRI HAZIRLIĞINDAKİ TERÖRİSTLER VURULDU!

İpekyolu ilçesinde bir askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı saldırının ardından yürütülen operasyonda 2 terörist etkisiz hale getirildi – Güvenlik güçlerine roketatarla saldırı hazırlığı yapan teröristin etkisiz hale getirilmesi, zırhlı araçtaki kamera tarafından kaydedildi

Van’ın İpekyolu ilçesindeki terör saldırısı sonrası yürütülen operasyonlarda 2 terör örgütü PKK mensubu etkisiz hale getirildi.

Alınan bilgiye göre, Hacıbekir Mahallesi’nde 2 gün önce bir askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı terör saldırısının ardından İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen operasyon devam ediyor.

Operasyonda, bir evin bahçe duvarının kenarında elindeki roketatarı omzuna alarak zırhlı araca ateş etmeye çalışan terör örgütü üyesi, güvenlik güçlerince etkisiz hale getirildi. Teröristin vurulması, zırhlı araçtaki kamera tarafından kaydedildi. Devam eden çatışmada bir terörist daha etkisiz hale getirildi. Bu arada, teröristlerce ateşe verilen araçlarla yolda oluşturulan barikatlar, zırhlı iş makineleriyle kaldırıldı.

Mahallede, teröristlerce oluşturulan barikatlara yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetmiş, bir kişi yaralanmıştı.

Bölgede operasyon sürüyor.