Salı , 17 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / RUSYA,TÜRKİYE VE SUUDİ ARABİSTAN’LA GÖRÜŞECEK

RUSYA,TÜRKİYE VE SUUDİ ARABİSTAN’LA GÖRÜŞECEK

Moskova yönetimi yaptığı açıklamada Rusya’nın cuma günü Suriye konusunu görüşmek üzere Türkiye, ABD ve Suudi Arabistan’la buluşacağını duyurduMoskova yönetimi: Rusya, ABD, Türkiye ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanları’yla cuma günü Suriye konusunu görüşmek üzere buluşacak.
Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 23 Ekim’de Viyana’da ABD ve Rusya’nın katılımı ile Suriye zirvesi gerçekleştireceklerini, toplantıya Türkiye ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanları’nın katılacağını açıkladı.
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile bir telefon görüşmesi yaptığı belirtilen açıklamada, “İki bakan Suriye’de son durumu ele aldı. Kerry’nin inisiyatifi ile gerçekleşen görüşmede toplantıya Türkiye ve Suudi Arabistan dışişleri bakanlarının da katılacağı vurgulandı.” bilgisi yer aldı.bor_organize_sanayinde_fabrika_yangini_h17595_233f8
ABD, Avrupa Birliği ülkeleri ve Türkiye geçiş sürecinde Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’in görevde kalmasına yeşil ışık yakarken, sürenin 6 ayla sınırlı olmasını öngörüyor. Moskova ise terörün sonlandırılmasını öncelik olarak görürken, Esed’li geçiş hükümetinin daha uzun süre ile iktidarda kalmasını planlıyor.