Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / EKONOMİ / QASHQAİ’YE MAKYAJ YAPILDI!

QASHQAİ’YE MAKYAJ YAPILDI!

Otoyollarda tek şeritli sürüş imkanı sunan makyajlanmış Nissan Qashqai ile otonom sürüş teknolojisinin ilk adımı atılıyor. 2017 yılında İngiltere’deki Sunderland tesislerinde üretilmesi planlanan teknolojinin yollara çıkması için hedeflenen tarih 2020.Nissan’ı kompakt SUV segmentinde temsil eden ödüllü Nissan Qashqai, otonom teknolojisi ile tanışıyor. Aracın, ‘Piloted Drive 1.0’ özelliğiyle yoğun trafikli otoyollarda tek şeritli otonom sürüş imkanına sahip olması hedefleniyor.

Markanın otonom sürüş teknolojisi 2016 yılı içinde ilk olarak Japonya pazarında ulaşılabilir fiyatlarla “Pilot Drive 1.0″ adı altında satışa sunulurken, Avrupa pazarında ise yol demoları yapılması planlanıyor.
es5Ye_1457347583_0317Konuyla ilgili 2016 Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda açıklama yapan Nissan Avrupa Başkanı Paul Willcox premium otomobillerde kullanılan teknolojileri milyonlarca sürücü için ulaşılabilir kıldıklarını ifade ederken, “Nissan Qashqai her zaman pazarda öncü bir model oldu. Müşteriler 2017 yılının başlarında sınıfının öncüsü ve lideri ödüllü kompakt SUV modelimizde geleceğin mobilite çözümlerini deneyimleme imkanı bulacaklar” dedi.