Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / PUTİN’DEN SÜRPRİZ ÇIKIŞ

PUTİN’DEN SÜRPRİZ ÇIKIŞ

Rusya Devlet Başkanı Putin, “İsrail ve Türkiye arasındaki ilişkilerin düzelmesi için görüşmelerin başlamasına olumlu bakıyorum. İki ülke arasındaki bu süreci memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türk Akımı ve Güney Akım projelerinden nihai olarak vazgeçmediklerini ve Türkiye-İsrail görüşmelerini desteklediklerini açıkladı.

“İSRAİL İLE TÜRKİYE’NİN GÖRÜŞMELERİNE OLUMLU BAKIYORUZ”

RIA Novosti’nin haberine göre Putin, Türkiye-İsrail ilişkilerinin normalleşmesi adına yürütülen görüşmelere de destek verdiğini söyledi.

Moskova’da İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile yaptıkları görüşmeden sonra basın toplantısında konuşan Putin, müzakerelerin bölgedeki tansiyonun düşmesini sağlayacağını belirtti.

Putin, “İsrail ve Türkiye arasındaki ilişkilerin düzelmesi için görüşmelerin başlamasına olumlu bakıyorum. Devletlerin ve halkların birbirlerine doğru atacakları her adım, uluslararası arenada genel olarak olumlu bir etki yaratacak. Devletler arasında ne kadar az sorun olursa, bizler için o kadar iyi olur. Dolayısıyla Türkiye ve İsrail arasındaki bu süreci memnuniyetle karşılıyoruz”şeklinde konuştu.