Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / PKK’nın Çinli teröristleri!

PKK’nın Çinli teröristleri!

PKK’nın siyasi uzantıları Çin’i ziyaret etmesinin ardından Rojava’daki PKK saflarında Çinliler’in de olduğu ortaya çıktı.

Suriye’de terörist faaliyetler yürüten PKK’nın Suriye kolu PYD’nin silahlı kanadı YPG’ye Avrupa’dan sonra Çin’den de katılımlar gerçekleşiyor. PYD’ye yakın sosyal medya hesaplarından, “YPG saflarında Amerika, İspanya, Venezüella, Britanya, Hollanda ve Çin’den savaşçılar, Rojava’da IŞİD’e karşı savaşıyor” bilgisi geçildi.

PYD İYİ TERÖRİST DAEŞ KÖTÜ!
Terör örgütü PYD’ye ait sosyal medya hesaplarından, “Her geçen gün dünyayı tehdit eden DAEŞ teröristlerine karşı YPG saflarında savaşmak üzere dünyanın dört bir yanından gönüllüler Rojava’ya geliyor” şeklindeki açıklamalar yapılıyor. PYD’nin, IŞİD’i bahane ettiği bu propaganda ile kendisini meşrulaştırmaya çalıştığı değerlendiriliyor.

1436166106219

KOBANİ’Yİ KORUMAK İÇİN GELMİŞ!
Chaw (Sîpan) isimli Çinlinin PYD’ye katılımının duyurulduğu bir paylaşımda, Chaw’ın, “Kobane’deki Kürt savaşçıların başarısının ardından, Rojava ve Kobane’yi korumak için YPG’ye katıldım. IŞİD bitinceye kadar buradayım. Babamın rızasını aldıktan sonra geldim” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Vahdet