Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / PKK’LILAR ÖLDÜRÜLDÜ!

PKK’LILAR ÖLDÜRÜLDÜ!

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, güvenlik güçlerinin 4 teröristi etkisiz hale getirdiğini, etkisiz hale getirilen grubun, İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’e yönelik suikast eyleminin failleri olduğunu söyledi.

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger beraberinde İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk ve İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer ile birlikte dün gerçekleştirilen ve 3 polis ile 1 sivilin yaralandığı olaya yönelik basın açıklaması yaptı.
4 PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ

Bingöl-Elazığ karayolu Kurudere mevkiindeki yol kapatma eyleminin ardından ildeki tüm güvenlik güçlerinin katılımıyla operasyon gerçekleştirildiğini belirten Vali Köşger, “Dün akşam 20.30 sularında daha önce birkaç kez daha teşebbüs ettikleri Kuruca mevkiinde bölücü terör örgütleri tarafından yol kesme teşebbüsünde bulunuldu. Bu teşebbüs akabinde güvenlik güçlerimiz çok seri bir şekilde olaya müdahale etti. Devamında Bingöl’deki tüm güvenlik unsurları, tam bir koordinasyon içerisinde operasyon gerçekleştirdi. Bugün elde ettiğimiz sonuç itibariyle 4 bölücü terör örgütü üyesi silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi” dedi.
MÜHİMMAT İÇERİSİNDE ZAGROS TİPİ SİLAH VAR

Ele geçirilen mühimmatın içerisinde uçan unsurlara yönelik kullanılan ve Türkiye’de daha önce çok fazla rastlanılmamış Zagros tipi silahın da bulunduğunu kaydeden Vali Köşger, “Türkiye’de daha önce çok fazla rastlanmamış olan uçan unsurlara karşı kullanılan Zagros tipi silah, el bombaları, kalaşnikof ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi. Ele geçen malzemelerden bölücü terör örgütünün zayiatının daha fazla olma ihtimali de var onu da değerlendiriyoruz” diye konuştu.