Pazar , 11 Eylül 2022
Anasayfa / DÜNYA / PKK’dan askere hain saldırı

PKK’dan askere hain saldırı

Bölücü terör örgütü mensuplarının, Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki 7’nci Hudut Alay Komutanlığı Dağlıca Üs Bölgesine, makineli tüfek ve havan ile iki kez silahlı saldırıda bulunduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sayfasında önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, Yüksekova’da, terör örgütü mensubu grup tarafından, dün saat 19.45 ve bu sabah saat 06.10’da, 7’nci Hudut Alay Komutanlığı Dağlıca Üs Bölgesine, doçka makineli tüfek ve havan ile iki kez silahlı saldırıda bulunuldu. Güvenlik güçlerinin teröristlere karşılık vermesi üzerine ateş kesildi.

Olayda herhangi bir zayiat meydana gelmedi ve bölgede emniyet tedbirleri arttırıldı.

2 VATANDAŞ KAÇIRILDI
Diyarbakır’ın Hani ilçesinde, terör örgütü mensubu silahlı 2 kişi, 2 vatandaşı evlerinden kaçırdı. Kaçırılan vatandaşlardan biri dün serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde de bir terörist jandarma ekiplerine silah ve teçhizatsız teslim oldu. Güvenlik güçleri, Batman’da, bölücü terör örgütü mensubu bir kişiyi, tabanca, tabancaya ait şarjör ve 26 fişekle yakaladı.

Kilis’in Elbeyli ilçesinde ise 1’inci Hudut Alay Komutanlığı Hudut Unsurları, yasa dışı yollarla Suriye’den Türkiye’ye giren DAEŞ terör örgütü mensubu bir kişiyi gözaltına aldı.

A haber