Salı , 17 Kasım 2020
Anasayfa / GÜNDEM / PKK SALDIRISI TUNCELİ’Yİ ELEKTİRİKSİZ KALDI

PKK SALDIRISI TUNCELİ’Yİ ELEKTİRİKSİZ KALDI

Tunceli Belediyesi Fen İşleri Müdürü Bülent Yeşilgöz, açıklamasında, kent merkezinde dün itibariyle başlayan elektrik kesintisi nedeniyle bazı mahallelere içme suyu veremediklerini belirtti.
Elektrik arızası giderilinceye kadar mahallelerde dönüşümlü su verileceğini aktaran Yeşilgöz, şunları kaydetti:
“Kesinti nedeniyle kentin su ihtiyaçlarını karşılayan Zağge pompa istasyonları ve Cumhuriyet Mahallesi sondaj kuyuları, çalıştırılamıyordu. Sondaj kuyuları devreye alındı fakat Zağge pompalarının jeneratör sistemlerinin çalışması için valilikten izin alıp, yakıt nakli yapacağız. Bu şekilde elektrik gelinceye kadar dönüşümlü olarak mahallelere su vermeye çalışacağız.”
Yeşilgöz, Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) yetkililerinin, arızanın ne zaman giderileceği konusunda net bilgi veremediğine değinerek, “Bu konuda vatandaşlarımızın duyarlılık göstermesini bekliyor, anlayışları için teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı.
Tunceli Valiliğinin cuma günü saat 07.00’den itibaren ulaşıma kapatıldığını duyurduğu, bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik hava destekli operasyonun sürdüğü Tunceli-Pülümür karayolunun 35. kilometresinde, teröristlerce yola döşenen patlayıcının zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu yaralanan 4 askerden 2’si şehit olmuştu.
Kente dün saat 11.00’den buyana elektrik verilememesine yol açan patlama kaynaklı yüksek gerilim hattındaki hasarın giderilmesine yönelik çalışmalar ise sürüyor. Tunceli merkez ve 5 ilçe ile bağlı köylere, bu sabahtan itibaren dönüşümlü elektrik verilmeye başlandı.