Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / PELİN BATU’DAN ÇİRKİN İFTİRA!

PELİN BATU’DAN ÇİRKİN İFTİRA!

Pelin Batu, PKK’nın propagandasını yapan haber ajansı DİHA’ya konuştu. Batu, Diyarbakır’daki PKK saldırısı sonrası Türkiye’nin çocuk katili bir ülke olduğunu savundu.

Diyarbakır Bismil’de PKK’lıların polis aracına attığı roketatar 9 yaşındaki bir kız çocuğunun ölümüne sebep oldu. Olayın ardından harekete geçen PKK medyası, olayı emniyet güçlerine yıkmaya çalıştı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Pelin Batu, hayatın çok ucuz olduğunu belirterek Türkiye’nin çocuk katili bir ülke olduğunu söyledi.

“TÜRKİYE ÇOCUK KATİLİ ÜLKEDİR”

Terör örgütü PKK’nın haber ajansı DİHA’ya konuşan Batu, konuyla ilgili şunları söyledi; “Ülkemizde failler, meçhuldür. Hayatlar ucuz, haberler de hızlı ve unutulurdur. Ateş düştüğü yeri yakarken, daha büyük alevlere kor oluyor. Daha kaç tane bebeğin ölmesi gerek ki silahlar sussun? Daha kaç Ceylan’ın parçalanması gerekir ki vicdanlar uyansın? Burası çocuk katili ülkedir.

Bunu kabul edip yüzleşmeden savaşın silahla çözülmeyeceğini kabul etmeden, daha nice gencimiz yaşayamadan, aşık olamadan, gülemeden göçecektir aramızdan. Yeter, yüreğim, ruhum kaldırmıyor.”