Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / O emekliye yardım Avustralya’dan geldi

O emekliye yardım Avustralya’dan geldi

Yunanistan’ın Selanik kentinde, emekli maaşından 120 euro çekmek için bankaya giden ve parasını alamayınca bankanın duvarında çökerek ağlayan emekli Yorgos Çatzifotiadis’e, Avustralya’dan destek geldi.

77yaşındaki Çatzifotiadis’in fotoğrafına yakından bakınca, babasının bir arkadaşı olduğunu fark eden Avustralyalı işadamı James Koufos, Chatzifotiadis’e bir şekilde ulaşıp yardımcı olmak için harekete geçti. İş adamı, bu amaçla da Facebook’taki sayfasına, “Bu adam babamın okuldan eski arkadaşı ve emekli maaşını ne kadar sürerse sürsün ben ve şirketim ödemek istiyoruz. Haftada 170 euro mu? Biz 250 euro ödeyeceğiz. Eğer bu adamın yerini öğrenen varsa lütfen benimle irtibata geçsin” şeklinde bir mesaj yazdı ve Yorgos’u bulmak için yardım istedi.

FACEBOOK SAYESİNDE ULAŞTI
Sosyal medyanın gücüyle Yunan emeklinin kimliğine ve adresine ulaşmayı başaran işadamı Koufos, Çatzifotiadis’in para ihtiyacını karşılamak için önümüzdeki hafta Selanik’e gidecek. Koufos hislerini, “Ben Sydney’de hayatımı huzur içinde yaşıyorum; fakat ömrü boyunca çalışmış birinin ailesini geçindirmek için emekli maaşını bile alamamasını kabul edemiyorum, Benim yaptığım bir insanlık görevi” diye dile getirdi.