Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / NUSAYBİN’DEN ACI HABER 1 ŞEHİT!

NUSAYBİN’DEN ACI HABER 1 ŞEHİT!

Mardin Valiliği tarafından Nusaybin ilçesinde uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından başlayan çatışmalar yoğunlaştı.
Nusaybin İlçesi’nin bugün Fırat ile Dicle ilçelerinde yoğunlaştırılan operasyonlar sırasında PKK’lıların silahlı saldırısında başından vurulan polis memuru ağır yaralı olarak Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis memuru doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.
Asker ve polisin ortak düzenlediği operasyonda İpekyolu üzerinde bulunan tanklar, Fırat Mahallesi ve Dicle Mahallesi’nde bulunan barikatlara top atışları yapıyor. Bölgede şiddetli patlama ve ağır silah sesleri duyulurken, İpekyolu üzerinde bir iş yerinin de yandığı görüldü.
İlçenin Abdulkadirpaşa, Fırat, Dicle, Yenişehir ve Zeynelabidin Mahallelerinin cadde ve sokaklarında kazılan 200’ü aşkın çukur ve barikatlara 10 tonun üzerinde patlayıcının yerleştirildiği belirtilirken, yaklaşık 300 silahlı PKK’lı teröristin bulunduğu ileri sürülüyor.
Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, dün yaşanan önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgiler verildi.
Buna göre, Mardin’in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonda 1 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Böylece ilçede etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 oldu.
Operasyonda 1 tabanca ve 2 av tüfeği ele geçirilirken, 2 el yapımı patlayıcı imha edildi.
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinden icra edilen operasyonda ise 1 bölücü terör örgütü mensubu teslim oldu. İlçede devam eden operasyon kapsamında şuana kadar 16 terörist etkisiz hale getirildi. KAYNAK AJANSLAR