Salı , 17 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / MUSTAFA YAZAR: TAKTIĞIMININ TAK’I

MUSTAFA YAZAR: TAKTIĞIMININ TAK’I

İstanbul’da ki Vezneciler saldırısını ”PKK TAK” diye geçti ajanslar… Zaten söylemler, yapılan saldırı biçimi TAK’ı işaret ediyordu.

Türkiye’nin en büyük sorunu olaylara hızlı reaksiyon gösterip tedbir alamamak. Nitrat ve Tüp EYP’ler için bu önemliyd. Yine de önlem alınması iyi. İyi de arkadaş neden bu kadar geç kalındı. Bunu sorgulayacak değilim. Çok da umrumda değil açıkçası. Ama umrumda olan ve bir dolu soru işaretleri ile hep gün içinde kendime sorduğum sorular var. Vatan Millet diyerek yola çıkan bazı insanlar var bu ülkede İzmir’de, İstanbul’da ve Diyarbakır’da insanlar kendi imkanları ile bir şeyler buluyor, bulduklarını paylaşıyor. Şimdi hiç kızmayalım beyler. Şimdi yazacaklarıma kızacağınıza, bir tane ayna alın bir bakın. Biz hata mı yapıyoruz? Buradan size detayları yazmam, yazamam ama bilen gören gözler va. Açılan davalar var. İstanbul’da takip ediyorum. Her yazımda belirtiyorum da, ben sonradan ”Gazeteci” oldum. Bunu gururla söylüyorum, çok da seviyorum. Araştırmacı bir kalem olmak 40 yaşında nasip oldu bana. Gelelim sorduğum sorulara….

TAK eylemlerde kullandığı gencecik kızlara neden türban taktırıyor. Tanınmasınlar diye mi?

DAEŞ süsü vermek mi?

İş olsun diye mi?

Militan ölecek, tövbe edip cennet e falan mı gider düşüncesiyle mi?

Yok bence bunların hiç biri değil. Bunlar o gencecik kızlara önce tecavüz ediyorlar. Sonra da bombayı sarıp kızları, gencecik erkekleri şehirlere salıyorlar. Ne vaad ediyorlar kimse bilmiyor. Bunu birileri illa bir gün öğrenecektir.

TAK son zamanlarda sansasyonel eylemlere imza atıyor. Bakın tam 4 gün once İstanbul’da eylem olacak diyenler vardı. Bu ülkede bazı birimlere İç İşleri Bakanlığı’na ihbar etmiş. Ama ne yazık ki dikkate alan olmuyor. Aslında kimse kusura bakmasın ama bu ülkede sorunlar Bakan’lar la Emniyet Müdürleri ile konuşulsa inanın hemen çözülür. Ama Kendini bilmem nerde gören Özel Kalem Müdürleri danışmanları, sanki onlar bakan! Utanmasa izin gününde de koruma talep edecek. Sizin göreviniz size gelen, size verdikleri not kağıtlarını,kağıtlarda ki bilgileri gerekli yerlere vermek. Sadece size verilen işleri yapmak. Bu kadar basit ama ne oluyor bir örnek vereyim. Bu ülkede siz PKK, DHKPC, PARALEL YAPI, terör gruplarına yönelik bir şey veriyorsanız, en iyi ihtimali yazayım; size FETOCU diye dava açıyorlar. Teknik takibe alıyorlar, fiziki takibe alıyorlar. Sonra da size ”TAK” geliyor ve patlatıyor. İyi de ülkesi için duyduğu haberi ulaştırmaya çalışanı takibe alacağına, git örgütçüleri al. Vatandaşı alsan ne olacak? Evde ”Tas Kebabı” yiyen sade bir vatandaşın, kaç tane et yediğini mi öğreneceksin? Takip ettiğin de en uç nokta da gece kaç kere gaz çıkarttığını öğrenirsin. ”BEN” merkezli olmak yerine gelen bilgileri değerlendirmek önemli.

İstanbul’da Haziran ayının 15’ine kadar 3 patlama bekleniyormuş. Biri TAK, diğer ikisi DAEŞ. 2’si İstanbul Avrupa yakası, diğeri de Anadolu yakası… Şimdi bunu yazdım ne oldu ”FETOCU” oldum. Ne oldu? Olmazsa olmaz. Oluyor işte! Beyler oluyor da olunca da insanlar soğuyor. Kimse kusura bakmayacak. Eğer ben otobanda ”Kaplumbağa” yürüyor araçları tehlikeye atıyor diyorsam, sen oraya Trafik polisini göndereceksin beyefendi. Kaplumbağa gitmişse bu benim sorunum değil. Ben eğer bu Kaplumbağa olayını 3 kere yapıyorsam ve asılsız çıkıyorsa, o zaman da bana gereken cezayı vereceksin. Matematiği yeniden keşfetmeye gerek yok değil mi. Sonra da ”TAKTIĞIMIN TAK’’ı gelip benim ”cennet vatanım” da bir gün önce tecavüz edip bomba sarıp patlatamayacak gencecik kızları. ”Haram aylar vardır” Demişti Cumhurbaşkanı’mız geçen hastane ziyaretinde.” Bunlar nasıl insan” Demişti. Bunlar insan değil ki, bunlar tecavüzcü! En başlarında ki adam ”KARAYILAN” denen soytarı 15 -16 yaşında ki kızlara tecavüz eden, sonra ideolojimiz falan filan diyen sapık herifler. Militant bulmakta zorlanıyorlarmış bu ara, çok üzüldüm… Önerim var, TAK’ı boşuna kurmuş olamazsınız KARAYILAN SAKIK’A TAKSIN, SAKIK BAHOZ’A hem farklı deneyim olur hem belki gençler kurtulur. Sizde TAK’A TAK’A birbirinize girersiniz. Bahoz denen insan müsfettesi de Suriye’de kampta sıkışmış bağırıyormuş. Kuyruğu yanmış öküz gibi Kandil beni kurtar diye… Sapık herif, kampta tecavüz ettiğin kadın sayısı kadar eylem listen bile yoktur. Bunlar mı Kürt halkı için özgürlük için yaptıklarınız? Yapmayın. Onlar bunları o ”yılanları” mağara deliklerine rahat girsin diye yapıyor. Bunlar tecavüzleri o Önder dedikleri zerzevat’tan öğrenmişler. İmralı’da tecavüz anılarını satsın da KANDİL’de okunur belki… TAKTIĞIMININ TAK’I.