Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / MUSTAFA YAZAR: SORUYORUM BÜTÜN KUŞLARA FETOŞUN ADAMLARI NERDE!

MUSTAFA YAZAR: SORUYORUM BÜTÜN KUŞLARA FETOŞUN ADAMLARI NERDE!

Bursa’da geçenlerde 2016 yılı Müdür Görevlendirme ”Sözlü” sınavı yapıldı. Ne güzel… Bende kuşlara sordum ”Nedir bu sınav ,ne değildir?” Pek bilgim olan bir konu değil açıkçası… Aman aman ne sınavmış BEYLERRRRRR hoppppp. Biri bizi gözetliyor deyin yahu. Efendim Otasansit civarında bir Müdür Bey bu sınava girer, sözlü sınavın nasıl olduğunu anlatmama gerek yok. 3 5 kişinin karşısına geçersiniz onlar sorar siz cevaplarsınız buraya kadar güzel. Güzel de arkadaş adam bağırıyor hatta bağırmıyor bu adam eline megafon almış Ramazan davulcusu gibi Bursa’ya ilan ediyor ben paralelciyim diye. Ama bu isim şimdi bende saklı kalsın B.  Aslan parçası abimiz sınavdan 97 puan alıyor olur mu? Olur buna kimse itiraz etmez bende etmiyorum da… Arkadaş daha önce Müdür Yardımcısı olduğun okula Müdür olarak geleceğini öğretmenler nerden biliyor. Yoksa Penguen kafa Fetoş abiniz artık haber mi veriyor. Korkma, söyle. Başında kasketiyle geceleri rüyana mı giriyor? 97 puan alacaksın, bu okula müdür olacaksın. Bunu da bütün ablalar ağabeyler biliyor. Güldürmeyin beni aynı fabrika ürünü MALLAR! Siz insanları ne zannediyorsunuz… Bursa’da savcıları göreve çağırıyorum. Bir yürekli savcı şu olaya el atsın. Bu adamın söylemlerine baksın, aldığı puana baksın, geleceği okula baksın, şu an görev yaptığı okula baksın, diğer sözlü sınava girenlere bir baksın. Ben inanın 100 aslın Müdür olacak takdir ederim. Ama birileri kalkıpta ”ağabeyler ablalar böyle istedi” diye derse, öküzün altında Feto’yu ararım. Kimse kusura bakmayacak. Yok birileri sen iftira atıyorsun derse, o zaman bende gider kaynağı bende gizli kalmak şartı ile o öğretmenlerle röportaj yaparım. Gelir burada yayınlarım….

DAEŞ ile ilgili bir iki yazım olmuştu evvelce zaman.  Yine bir yazı kaleme almak isityorum. Bu yazıyı bugün okursanız anlayamayabilirsiniz 3 5 gün sonra okursanız ne demek istediğimi anlarsınız…

DAEŞ’in sponsorunun Suud / Körfez ve stratejik aklının İngilizler olduğunu hep söylerim.

DAEŞ kurulurken el-Kaide’yi bölsün diye düşünüldü ama olmadı. Örgütler arası rekabette “şiddet” belirleyicidir, ilgi / cazibeyi arttırır. El-Kaide’yi sev / sevme bir sistematiği / oto kontrolü vardır, “yalnız kurt” kullanmaz ama DAEŞ hem örgüt / hem cephe mantığıyla çalışır. DAEŞ 90’ların el-Kaide’si gibi, DAEŞ’in önünü açanlar bugün onu kontrol edemiyor / edemezler. Suud besledi, yarın onun için de bir tehdit.

DAEŞ bölge sosyolojisini / savaşçıların psikolojisini / batı nefreti / dışlanmışlık ve cihadcıların “savaş motivasyon” kabiliyetini iyi bilir. DAEŞ’e batıdan katılımın yüksek olmasının sebebi bu gerçeklik. DAEŞ’in sahada / eylemlerde kullandığı teknoloji profesyonel işi. Teknolojiyi fazla kullanmak aslında hedef yapar! Hatırlayalım 90’ları; Dudayev, uydu telefonunun yer tesbiti / istihbaratı ile vuruldu (uydu telefonunu gönderip, onu tuzağa düşüren ise o zaman milli istihbaratın başında olan bir isimle müsteşar yardımcısı bir şahıstı). Ahmet Caberi / Hamas / Kassam Tugayları askeri kanat sorumlusu. O da uydu telefonu / yer tesbiti ile vuruldu. Nerden çıktı ki bu yazı diyeceksiniz kasırga geliyor pencereleri kapatın, kapıları kapatıp besleyin demek oluyor. Unutmayın DAEŞ militkanları RAMAZAN ayı için Avrupa ile bizi uyarmıştı. Aman dikkat bunlar dan gelen kokular hiç hoş değil. Ben DAEŞ’in İspanya’da çok sarsıcı eylemler yapacağını tahmin ediyorum. Neden İspanya? İspanya da biliyorsunuz son dönemlerde esrarengiz cinayetler oluyor. Biz SİEAS’ta yaparken orada olanları bazen atlıyoruz göremiyoruz. Bu cinayetler kan kokusu alan Köpekbalıkları gibi DAEŞ’i İspanya’ya çekiyor.

Bursa Valisi Antalya’da göreve başlamış hayırlı uğurlu olsun. Çok üzülmedim birileri gibi… Dün akşam da Antalya’da ayağının tozuyla bir toplantıya katılmış. Çok sevindim. Bursalılar Faruk Çelik’e, diğer bakanlara ulaşırken Vali Bey’e ulaşmak o kadar zordu ki… O yüzden Bursalılarla iç içe olan bir Vali daha hayırlıdır diyorum. Ben de bu vesile ile İzzettin Bey’e şimdiden yeni görevinde başarılar diliyorum. Şanlıurfa’da halkla iç içe olduğunu sosyal medyadan yakınen takip etmiş biri olarak ”Gidene sevindiğim gibi gelene daha çok sevindim” diyebiliyorum.