Perşembe , 19 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / Mustafa Yazar: RABITA!

Mustafa Yazar: RABITA!

Yazımı okumadan önce bunun alıntı olduğunu belirtmek istiyorum. Özellikle yazıyı da sonuna kadar okumanızı istiyorum ki ayda bir kez çok özel olduğuna inandığım bu yazıları sizinle paylaşacağım. Merak edenler yorum yapabilirler cevap ve nedenlerini de bir gün yine bir yazı ile yayınlarım. Özellikle yazının içeriği de çok önemli

Rabıta’nın tarihini biliyorsunuz / özet geçelim: Suudi’lerin finansesi ve MI6 & CIA. Ülker’in gayri resmi yüzde 51 (ellibir) ortağı Rabıta’dır 2001 krizinden bu yana. Suudi parası İstanbul’a akmaya başlayınca ortalık karıştı / Londra’ya uğramadan gelmesi “örtülü savaş ilanı”. Rabıta; El Kaide / IŞİD / Nusra vb. örgütlerin finansörü aynı zamanda / çatı kurum. Bunu MI6 & CIA destekliyor ve belgeleri biriktiriyor / zaman zaman da şantaj malzemesi olarak kullanıyor. Rabıta Türkiye’ye ilk olarak merhum Turgut Özal döneminde nüfuz etmeye başladı. İstanbul üzerinden masum masum / uzun döneminde ise pik yaptı. Rabıta / Vehhabi unsurunun & mayasının suyu mikroplu / kirlenmiş, kirletilmiş, sakat.. Para, Londra’yla gideceğine ülkemize gelsin diye devlet uzun süredir göz yumuyor / yol verdiklerini de izliyor, belgeliyor.

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu devletin askerlerinden (birine) bağlı bir askerdi! Demirel küresel güçlerin yedilisi ile görüşebilen tek liderdi / Özal 14’lüye kadar çıkabildi / Recep Tayyip Erdoğan bunların etrafından dolaşabildi ancak.. Bilgiye sahip oldukça İsrail’e yeşil ışık yaktı lakin too late.. Devlet hepsini izledi & belgeledi & yol verdi & göz yumdu & hem yol verdi hem göz yumdu / bu trionun en hayırlısı ilk baştakidir.. Üçüncüye uzun dönem liderleri girer / ikinciye de kısa dönem geçiş dönemi liderleri; Çiller, Yılmaz vb. İlkine ise Mustafa Kemal ve Inönü.

Herkes tutturmuş Belçika diye öyle bir ülke yok uzunca süredir / NATO diye bir ülke var. İtalya nasıl ki her zaman Vatikan kontrollü ise Belçika’da NATO kontrollüdür / İsviçre yok, Basel var gibi okumalı.. Graliça yok Londra borsası var gibi / küresel sermaye askeri güç birlikteliğinin yoğunluğu ve bunlara direnen diğer ülkeler, ulusalcı küreselci savaşı / uluslararası bir kaos olmadan küreselcilerin gücü kırılmaz.

İçeriyi dışarı ile birlikte okursak taşlar yerine oturur / dönemsel okumalar o dönemin dış etkenleriyle beraber okunmalı. Gazi Mahallesi olaylarını Maraş ve Çorum’la beraber okuyun / ortasında parçalanmak istenen bir örgütlenmenin bulunduğu alan! Kaos & ayrışma & kutuplaşma / netice çıkarılan dersler / Yazıcıoğlu ateşin harlanmasına yardımcı oldu denebilir /milis gücün görev gereği. Yerini almak isteyen çok aday var da kifayetsizler / Gazi olayları aynı zamanda Küçük Armutlu ile okunmalı.. Bu ve benzeri olayların geneli olumlu / basınç azaltılması / özeli olumsuz; can sıkıcı & ders çıkarıcı. İstanbul’daki Tunceli Küçük Armutlu’daki rant dağıtımı benzeri geniş yollarla bir kısma rant / diğer kısma hiçbir şey ile çözülme ihtimali daha yüksek, provakasyondan daha çok, ateşi ateş ile / teröristi teröristle terörize etmek! Birbiriyle yıkarsanız kirler kolay çözülür / oralara Yazıcıoğlu değil Perinçek girmeliydi / isimlerin misyonundan sonuçlara ulaşmak (!)

Şimdi ezberleri bozalım: Abdülhamit’i sona götüren; “devlet”i farkedip / dökümanları toparlayıp bir araya getirmesi olmuştur.. Mustafa Kemal ile bu evraklar tekrar dağıtılmış ve sırlanmıştır / sırlanmışları bir araya getirme hatası ve hâl fermanı. Sırlananların (SIR)lanmış alanlara dağıtılması Atatürk’e nasip oldu / karar bende değil, bin ben vardır benden içerü gibi..

Şu batının her şeyi “görüp dokunarak koklayarak bulma” hastalığı (zihinlerin yansıması – yanılsamaları) var olduğu sürece ve bizdeki bu bulaşıcı hastalık devam ettiği sürece, hiçbir şeyi bilmez bilemezler / yürekten yürekleriyle görürlerse bilebilirler ancak. Her görü ve öngörü, ölüme en yaklaştığınız anda gördüğünüz göreceğiniz yürekten hissedişlerle başlar. Bir şey size yol gösterir ya bu dünyada kalarak yüreğinizle yaşar ve yürürsünüz / ya da öbür tarafa geçmişsinizdir zaten.. Ve ben bunu beş defa yaşadım, yüreğimle yaşıyorum ve yürüyorum. “Korkmayı” unutmuş biçare garip gibi.. Ölmeden ölmekle var olmak / bu dünyada ölmeden ölebiliyorsanız korkmayı hatırlamıyorsunuz bile. Yol ikiye ayrılır her zaman ışığı gördüğünüz yol sizi yaşatır var eder yine yeniden / ama arkanızdan gelen hiç kimse o ışığı görmemiştir. Diğer yola girseydiniz siz & timiniz şu an şehit idi gibi / Atatürk’ün saatine kurşun gibi / o saat yeri zamanı anı da bir ışık aslında. Işık anı göreceli / kader kazaya dönüşmezse değişiyor – değiştiriliyor / ya hayrına ya şerrine / geleceğine dair.

 

“DEVLET ANA” niye ana düşünülsün / var oluş & var edilişe dair. “DEVLET BABA” olursa yok oluşun başındadır / devlet ana olursa, var oluşun her anındadır.. Anaerkil bir ırk yapısına ataerkil bir yapı yapışırsa sıkıntı hiç bitmez / devletimiz özünüze dönün der.. ÖZÜMÜZ ANAERKİL DÜZEN / SOSYO – ANTROPOLOJİK GERÇEĞİMİZ OLARAK..