Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / MUSTAFA YAZAR: PEZEVENK!

MUSTAFA YAZAR: PEZEVENK!

Yurtta Sulh Komitesinin Başkanı Fetö, derin ruhsal çalkantıları, çıkılamayan zihinsel labirentleri olan, yecüc -mecüc kılıklı haliyle insanda irritasyon oluşturan başarısız ama cani eylemleriyle, şeytanı bile korkutacak bir karaktere büründü.

Öyle ki….

“Anneme küfredebilirsiniz, annem öldüğü için ona gitmez“ diyerek, darbe girişiminden sonra yakalanan, yakalanacağını bilen müridlerine küfür yetkisi verdi. Ölmüş annesine küfrettirecek kadar şeref ve haysiyet yoksunu ahlaksız mahlukat, kendisinede “ PEZEVENK“ denilmesini istedi.

Pezevenk Farsça dilinde Rehber, Kapı gösteren anlamına geliyor…

Yetiştirdiği ablalardan, abilerden iyi bir pezevenk (rehber) olduğunu bildiğimiz Fetö’ ye lafımız yokta; Allah- Kurân -Şeriat kisvesine saklanıp bu adamın pezevenkliğinde (rehberliğinde ), toplumun en değerli varlığı ANNE’ ye dil uzatacak müritlerin, komşumuz, arkadaşımız, belki uzaktan akrabamız, idari, mahalli yöneticimiz olmaları açıkçası beni çok rahatsız ediyor. Bırakın aynı ırktan aynı kandan olmayı, aynı fırından ekmek almayı bile hazmedemiyorum.

Önce PKK ile birleşip sonra dörde kadar izin var mantığıyla, DAEŞ’ le evlenen Fetö, PDY ve YPG’ ye de pezevenklik (rehberlik) yapmakta.

Uzun yıllar CIA’ ya pezevenklik ettiği gerçeğini artık bildiğimiz Fetö; Amerika’da özellikle John Hannah tarafından keyifle kabul edilen, sürekliliği arzu edilen bu pezevenklikle ( rehberlik ), kırk yıllık sürede çok uzun yol kat etti. Bu yolculukta akıl ve kalp seçimlerine hükmettiği , başarılı Pezevenk’ ler ( rehber ) yetiştirdi.

Cehennemin yedinci katı olan,diğer katlardaki pisliklerin, kan ve irinlerin aktığı; zinakar, yalancı şahit, ana-baba isyanı olan münafıkların konuk edileceği rivayet edilen, karanlık, içinden çıkılmaz bir yer olan GAYYA kuyusunun Padişahı Fetö , üst akıl dediğimiz sisteme bu günlerde nasıl bir pezevenklik ( rehber) yapıyorsa ; eylem dedikleri cinayetlerinde hız kesmiyor.

Aynı çatı altında PKK ile ne kadar süre geçinecekleri merak edilen GAYYA Padişahı’ nın pezevenkliğinden (rehber) hayli memnun olduğu görülen Amerika’nın, Vatanını satan bir hainin kendilerini de satacağı kaygısından ötürü, onu bize iade etmeyeceklerini düşünüyorum.

Bir hayli yaşlı olması nedeniyle, bir değil , tüm vücudu çukurda olan Fetö, ani kalp krizi ya da diyabet koması nedeniyle mi ölecek bilemem ama Amerika’ da, üzerinde “ İyi bir Pezevenkti ( rehber)“ yazılı bir mezar taşı olacağını tahmin edebiliyorum.

 

 

–Dünyanın neresinde olursa olsun, haksız yere birisinin suratına atılan tokadı kendi suratında hissetmeyen kişinin insanlığından şüphe ederim. Che Guevara–