Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / MUSTAFA YAZAR: PAK NEDİR? GOOGLE BAKMADAN CEVAP VEREBİLİR MİSİNİZ?

MUSTAFA YAZAR: PAK NEDİR? GOOGLE BAKMADAN CEVAP VEREBİLİR MİSİNİZ?

Bence zor cevap vermek… ”PAK” yazınca bir sürü detay çıkıyor bu konuda ama en önemlisi şu ”PAK Kürdistan Özgürlük Partisi (Partiya Azadiya Kurdistane).” Geçen sene 19 Ekim tarihinde kuruldu… Şu an aktif. Medya da pek yer almadığı için bilinmemesi normal. Biliniyor olsa da, bilinmeyen ve arka sokaklar da olup bitenler var. Partinin amblemi de çok ilginç. Gül kurusu zemin üzerinde sarı, kırmızı, yeşil ve beyaz renklerde 4 adet yaprak var. Genel Merkez Ankara’da ama faaliyetler Diyarbakır’da yürütülüyor.

Partinin amacı ne? Bu partinin amacı Kürt Devleti kurmak. Evet, aynen amaç bu ”Kürt devletini kurmak.” Bildirileri de bu yönde Kürt ulusunun Kuzey Kürdistan’da devlet kurma hakkı olarak benimsenmiş. Parti’nin ilkeleri de bir garip, Kürdistan hemen şimdi! Söylemleri ”Koruculuk kalksın, Asker gitsin” Başkanları da Mustafa Özçelik bu parti’nin. Tabii bunlar Devlet yetkililerine o dönem, böyle bir parti olurmu? Diye canlı yayınlarda sorular sordu. O dönem AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin bunun mümkün olmadığını olamayacağını söylemişti. Şahin ‘’Eğer siz Türkiye Cumhuriyeti içinde böyle bir düşünceye sahipseniz parti kuramazsınız’’ demişti. Gelin görün ki öyle de oldu. Kuruldu veya kurulamadı. Ama aktifler ve varlar. Ve can sıkıyorlar. Neden can sıkıyorlar… Bakın burdan uyarıyorum bu aklıevvellere dikkat edin. Bunlar bir iş çevirecek, sonra PAK yüzünden de başımız ağrımasın. Gizli kapaklı görüşmeler yapılıyormuş. Diyarbakır’da Ofis’de insanlar bazı el altından bildiri dağıtıyormuş. Bazı Belediyeler’in para aktarımı yaptıklarına dair duyumlar geliyor. Aman dikkat bence göz kulak olmak da fayda var demedi demeyin.

PKK’ nın elinde çok eskilerden kalma ”Yangın Bombaları” var ve bu hainler Erzurum ve Erzincan civarlarında bu bombaları kullanmayı düşünüyormuş. Vahşiler, hatırlarsanız bunlar bu bombaları Şırnak’ın Güçlükonak ilçesine bağlı Çevrimli Köyü’nde kullanmışlardı. 27 Kişi hayatını kaybetmişti. Bunları neden tekrar gün yüzüne çıkardılar bilemem ama bu konuda dikkatli olmalıyız diyorum.

Cemil Bayık denen İnsan müsfettesi ‘’Eskisi gibi savaşmıyoruz, ileride daha da belirginleşecek’’ demiş. Haklı… Bu sefer çok haklı bu konuşmasında neden haklı? Bu alçaklar eskiden 6 yaşında bebeği katlediyordu. Şimdi anne karnında ki 6 aylık bebeği katlediyor.

Gelelim bugünkü FETOŞ’culara, bunlar Cumartesi Günü Feto’dan ne gaz aldıysalar artık. Hepsi kapalı kapılar ardında iş çevirmeye başlamış. Yarın bu konuda detaylar yazacağım.