Salı , 17 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / Mustafa Yazar: Noktasına virgülüne dokunmadan Ağır Roman

Mustafa Yazar: Noktasına virgülüne dokunmadan Ağır Roman

  1. Viyana’dan bu yana onlarca kez kırmızı çizgi ilân edildi, tümü fos. İkisi hariç: Atatürk’ün Anadolu’da ve Ecevit’in Kıbrıs’ta çizdikleri! Anadolu mayasının kalbine giden yolun ilk adımı derim “DEVLETİN”! Aslını inkar eden haramzadelerle dolu bir anda aslımıza / özümüze döndüren “çekirdek isim”! Ankara başkent küçük bir kasaba iken Ankara. Devlet’in mesajı aslını inkar eden Osmanlı’ya: “kendine dön / bozkırdan çıktın & orada doğ / aslını unutma diye Ankara’yı başkent yaptım”. Erenler’in buluşma divanını başkent seçerek / DEVLET’in “Ne Mutlu Türk’üm Diyene”sini seslendirerek! Kuran-ı Kerim’i Türkçe’ye tercüme ederek büyük işler yapmış bir deha derim / itikatta Maturidi, amelde Hanefi! Doğru zamanda ve doğru yerde 19/1919. Anadolu’yu tekrar ayağa kaldıran / ilke “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” düzenine & nadasına bu toprakları hazırlayan kahraman derim.. Anadolu’yu küllerinden diriltenlerin yol verdiği kahramandır Mustafa Kemal / yolu yolumuzdur & “DEVLET”in yoludur..

 

Sovyet baskısından bıkmıştı Balkanlar ve kurtuldu / batı ekonomik olarak bölgede güçlü ama sosyal & moral değerler açısından bize tabiler. Osmanlı Anadolu’yu ötelemiş ama Balkanlara çok sahip çıkmış ve bölge; özlem / minnet / şükran ile hatırlar.. Bu miras bize “şimdilik” yetiyor / balkanlar ön bahçemiz ve Türkiye’de olduğumuzdan daha güçlüyüz / yeniçeriler; Kosova & Tiran & Bosna. Arnavutluk’ta deniz üssü / Kosova & Bosna ve mevcut ülkelerin ordularını biz eğittik – eğitiyoruz – eğiteceğiz / bize tabiler. Güney ve doğuya nazaran daha sağlam balkanlar / “Balkan”ların mayası Hacı Bektaş’tan / izle ve gurur duy:

 

Türk Askerinin Kosova’da Muhteşem Karşılanması – …: http://youtu.be/Cxw-rdYZfeY

 

Sene 99 / videodaki siyah beyaz Türk sancağını kaçınız yakaladı?

 

Olayın askeri ve stratejik açılımı ise Bulgar & Yunan ve Türkiye’nin etkinliği baskı altında tutulmaya çalışılır.. Halkın gönlünde yerimiz sağlam / TİKA başarı ile “tohumları ekmeye devam etmekte” / öyle ki bazı yerler vaktinden erken yeşeriyor! CENTCOM geldi ve  güneyde komple sustuk / pazarlık ve anlaşma oldu anlamına gelir ki şimdilik detaya inmemek doğru olur diye hissederim. Lütfen not alınız: eşzamanlı olarak Perinçek Esad’a gitti / Rusya muhaliflere çağrıda bulundu! Rusya Esad’ı feda ettiği an Suriye’de baas ve muhalifler ile anlaşacak demektir IŞİD’in sürülmesi adına / bölgeye gitmemem mesajı geldi!

 

Altan Tan’ın yeni vazifesi Hizbullah Partisi’nin başı / “Yeniden Milli Mücadele Hareketi” neferi daha aktif olacak! Bilal oğlan konusu patlayacak diye hissederim İtalya ve okyanusun öte tarafından / öz ve kara ABD’de aynı anda göle maya çalmakta! Beyefendi ipin ucunu kaçırdı / onu kim koruyacaksa artık? Ki devletin yol verdikleri olacak bunlar / devlet kontrolü tamamen ele aldı..

 

Başkanlık gelecek ama daha erken / en son başkanlığı isteyen şu an nerede beraber okumak lazım / zamanın ağır ağır aktığı yerleri severim. Devlet yeterli güce kavuşmadan başkanlığa yol vermez / Anadolu toprakları yeterli güce ermeli / saatleri bir türlü ayarlayamama enstitüsü!

 

Hulusi Akar’ın bir açıklamasına dikkatinizi çekerim: “Osmanlı DEVLET’İ yok edilmemiştir / durdurulmuştur”. Burada Osmanlı detay DEVLET durduruldu ve kendisini nadasa çekti mesajı / bakmak bedenin, görmek “aklın” işi! Veli Küçük & Bilecik için ne söylersiniz? Neler söylemem ki!

Batı diyelim toplamına / mesaj dışarıya & içerideki uzantılarına / bumerang (Kıvrıkoğlu) etkisi:) Hüseyin Kıvrıkoğlu Paşa Gladio’yu içeride ayıkladıktan sonra NATO’nun bazı noktalarında bizleri enterne etmeye başlamışlardı. Bu süreç hızlı bir şekilde işliyor / incirlik’te USA’nın yanına Alman’ı koymak da “devlet aklı” ve mesaj asimetrik cevaplar / asimetrik saldırılara! NATO üyesiyiz ama Karadeniz’e çıkacak gemi sayısını minimum da tutuyoruz / elde koz çok!

 

100.yıl Mustafa Kemal’in sırlanmış stratejisinin uyandırılacağı an olacak! Sırlananlar evren var olduğunca yaşar / ustalarınca sırlandı – püffff dendi ve saklandı / 100. yıla kadar! NOT: yazı alıntıdır.