Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / Mustafa Yazar: Kusura Bakmayın!

Mustafa Yazar: Kusura Bakmayın!

Saldırıyı yapanlar tam İftar sırasını planladılar. Biliyorlar ki güvenlikçilerin çoğu oruç. Bu alınan önlemlerin yarıya inmesi demek. Saldırıyı gerçekleştirenlerde 2 adet Kalaşnikof var 2 Glock tabanca ve bombalar Kusura bakmayın da Kalaşnikof dediğiniz silah 90 cm uzunluğunda 4 kilo ağırlığı var. Kışlık mont giymişler bu kadar detay yazdım hiç mi dikkati çekmedi. İlki dedktörün önünden geçiyor. Kahraman polisimiz O haini vuruyor… Görüntüleri izlediniz mi ben tekrar tekrar izledim O hain tam 30 saniye debeleniyor. İkinci müdahale için yarım dakika kusura bakmayın ama nereye ateş edeceğini bilmek lazım. Şimdi Havaalanı polisine çamur atmanın hiçbir getirisi yok burada ki polislerden bu tür bir hareket beklemek zaten yanlış olur. Kusura bakmayın ama dünyanın sayılı büyük havalimanı Özel Harekat polisinin devriye gezmesi gerekmez mi? Gezseydi inanın sonuç çok farklı olurdu!

Neden farklı olurdu…   Onlar nasıl hareket edeceklerini biliyorlar ve bunun için ayrı bir eğitim zaten alıyorlar yani eğitimliler. Çok garip ama İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğü O havalanın içinde evet yanlış yazmadım orda Olay yerine 200 metre mesafede devriye gezselerdi durum çok daha farklı olurmuydu?  Sabiha Gökçen havalimanına birkaç kez yolculuk için gittim. Orda da da dikkatimi hep çekmiştir. Polislerin sayısı azdı ve sırtları yola dönüktü yani açık hedefteydiler. Dedim kendi kendime umarım bir şey olmaz diye! Ama korktuğumuz başımıza geldi.  İstanbul iskeleleri de öyle Kadıköy diğer iskeleler beşten fazla polis var polisler bir araya toplanıyor bazen iyide sizin göreviniz çıkanla gireni süzmek değil mi hedef olmamak değil mi? Bunu yaparsanız zaten teröristi seçebilir erken müdahale edebilirsiniz kusura bakmayın! Türkiye geneline bakalım Polislerde böyle kalabalık yerlerde bir tuhaflık var bir araya toplanma gibi bir şey var toplanırsanız açık hedef olursunuz hem size hem korumakla yükümlü olduğunuz insanları böylelikle tehlikeye atıyorsunuz! Kusura bakmayın da…   Trajı komik bir şey daha var aklı evvel biri çıktı saldırıdan sonra Türkiye İsrail ve   Rusya ile anlaştı ya ondan oldu dedi. Anlaşmadan saatler sonra saldırı planlayıp saldırıyı gerçekleştirecek örgüt ben daha dünya üzerinde görmedim gören varsa bana söylesin yapmayın ya. Allah aşkına bir deli kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramış olayı oluyor bu inanın yok öyle bir şey aklı selim düşünen herkes bunu bilir. Terör uzmanı olmaya gerek yok bu işi bilmeye de gerek yok bunun cevabını bulmak için.

Bakın Daeş İstanbul Ömerli’de daha birkaç yerde eğitim yapıyor. Kimse müdahale etmiyor. Örgüt bizim gençleri devşiriyor kimse görmüyor. İlgilenmiyor. Kusura Bakmayın da ben bunları görükçe fabrika ayarlarına dönesim geliyor. Şimdi bu hainler geberdi ya öteki dünya da sayısızca huri mi verecekler bunlara bu gençleri böyle kandırıyorlar. Ben diyanete sesleniyorum. Lütfen bu konuda hocalar çıkıp anlatmalı böyle değil kimseye zarar vermeyeceksin Allah’ın verdiği canı sadece Allah alır. Gerçekten her şeyi bırakıp Diyanetin bu konunun üstüne eğilmesi gerekiyor.  Yoksa bu ateş hepimizi yakacak kusura bakmayın da.